Łomża. Od piątku można starać się o Dobry Start

i

Autor: fot. pixabay.com/Łomża. Od piątku można starać się o "Dobry Start"

Łomża. Od piątku można starać się o "Dobry Start"

2022-06-29 15:07

Już niebawem można będzie składać wnioski o wypłatę pieniędzy z programu "Dobry Start". To 300 złotych na wyprawkę szkolną dla dziecka. Kto może starać się o te pieniądze i jak złożyć wniosek? Szczegóły w artykule.

Rodzice dzieci, które uczęszczają do szkoły albo we wrześniu rozpoczną przygodę ze szkolną edukacją mogą dostać 300 złotych na wyprawkę szkolną. Dodatkowe pieniądze przyznawane są raz w roku niezależnie od dochodów rodziców.

300 złotych przysługuje na uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych i innych placówek edukacyjnych. „Wyprawki szkolnej” nie otrzymają dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz studenci.

Natomiast, gdy uczeń ma już 18 lat wniosek o 300 złotych może złożyć sam.

Zaczęły się wakacje. Dla dzieci to czas odpoczynku, ale rodzice już planują wydatki na kolejny rok szkolny. „300 plus” może im w tym pomóc. Podobnie jak w ubiegłych latach, na każde uczące się dziecko do 20. roku życia lub dla ucznia do 24. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, przysługuje 300 zł – mówi Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.

Dobry start polskiej pływaczki. Rekord życiowy na MŚ w Budapeszcie

Jak złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Na PUE ZUS znajduje się specjalny kreator wniosków o świadczenia z „Dobrego Startu”. Poprowadzi on użytkownika przez cały proces krok po kroku. To pozwoli uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie. Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, na który przekazane zostanie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku - wyjaśnia rzeczniczka.

Wnioski o przyznanie świadczenia będą przyjmowane od 1 lipca czyli od najbliższego piątku aż do końca listopada.

Zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane wyłącznie w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu pieniędzy będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS.

Sonda
Czy będziesz składać wniosek online o świadczenie w ramach programu "Dobry start"

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!