Łomża. Można już korzystać z przedłużenia Meblowej!

i

Autor: mszzz/Łomża. Można już korzystać z przedłużenia Meblowej!

Łomża. Można już korzystać z przedłużenia Meblowej!

2022-10-28 16:01

Przedłużenie Meblowej łączące dwie duże ulice w Łomży zostało udostępnione kierowcom. Przypomnijmy, że to jedna z większych inwestycji drogowych w mieście - ważna z uwagi na mieszkańców i połączenie terenów inwestycyjnych.

Sytuacja związana z tą inwestycją nie miała w ostatnim czasie dobrego PR-u. Prace przy Przedłużeniu Meblowej w Łomży zakończyły się z końcem sierpnia tego roku. Natomiast pod koniec września nastąpiło uroczyste "otwarcie" nowej trasy z udziałem władz samorządowych i wojewódzkich.

Niestety, jak się później okazało, droga nie mogła zostać udostępniona kierowcom, ponieważ czekała jeszcze na pozwolenie na użytkowanie. Dopiero od dziś (28.10) kierowcy mogą z niej korzystać.

Akcja "Bezpieczna jesień na drodze"

Nowy kawałek Meblowej to jedna z ważniejszych drogowych inwestycji w mieście. Połączyła ulicę Wojska Polskiego z ulicą Nowogrodzką i stworzyła wewnętrzną mini obwodnicę Łomży, która komunikuje nowe tereny inwestycyjne.

Po pierwsze, to jest ostatni odcinek tzw. mini obwodnicy Łomży, która odciąży osiedle Maria. Ulica Meblowa odciąży ulicę Browarną od ruchu ciężkich samochodów, co z pewnością znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców - mówił podczas wrześniowego otwarcia trasy Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Budowa przedłużenia Meblowej ruszyła w maju 2021 roku, a zakończyła się w sierpniu 2022 roku. Inwestycja kosztowała ponad 13 milionów złotych, z czego prawie 9 milionów to dofinansowanie zewnętrzne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl