Nowe boisko przy Mechaniaku

i

Autor: mżet

Łomża inwestuje w sport! Mechaniak powiększył się o nowoczesne boisko

2022-11-28 18:12

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży mają powody do świętowania. Dziś (28.11) przy udziale władz miasta oficjalnie otwarto wielofunkcyjne boisko, znajdujące się tuż za budynkiem placówki. Nawierzchnia piłkarska, bieżnia, skocznia i rzutnia do pchnięcia kulą - uczniowie mogą podejmować cały wachlarz sportowych aktywności!

Nowoczesne boisko pozwoli uczniom z łomżyńskiego "Mechaniaka" rozwijać swoje sportowe pasje. Długo wyczekiwana inwestycja w końcu stała się faktem: dziś oficjalnie oddano do użytku obiekt sportowy przeznaczony do uprawiania różnych dyscyplin. Idealnie przycięta murawa pozwoli uczniom na rozgrywanie widowiskowych meczy, bieżnia rozwinie w nich zawrotne prędkości, a skocznia wzbije młodych sportowców na najwyższe levele.

Budowa boiska przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży to inwestycja wyczekiwana nie tylko przez uczniów, nauczycieli, ale również lokalną społeczność - podkreślał podczas otwarcia obiektu Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży-  budowa infrastruktury sportowej w naszym mieście jest dla mnie bardzo ważna. Ta pochłonęła niemal dwa miliony złotych, a udało nam się ją zrealizować przy wsparciu z programu Sportowa Polska.

W ramach inwestycji wykonano: boisko piłkarskie wraz z wyposażeniem, bieżnię okrężną czterotorową, skocznię do skoku w dal o długości rozbiegu 35 m,  rzutnię do pchnięcia kulą oraz ogrodzenia bieżni okrężnej i skarpy przy "Mechaniaku".

Uroczystość otwarcia boiska zakończyła się próbą generalną, czyli widowiskowym meczem. Na murawie spotkały się drużyny Urzędu Miasta Łomża wraz z uczniami ZSMiO nr 5  i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. Przewagą jednego gola zwyciężył skład uczniowski.

Remont boiska w Łobzie - powstało nowe miejsce na organizację koncertów i rekreację