burza

i

Autor: pixabay.com

Łomża: Idą silne burze! Cała Polska w alertach pierwszego stopnia

2020-07-20 14:39

Dzisiejsza noc (20.07) może upłynąć pod znakiem niezbyt spokojnej aury. Synoptycy prognozują burze oraz ulewne deszcze. Niewykluczone także, że w niektórych miejscach Łomży spadnie grad. Kiedy będzie najgroźniej? Sprawdź na ESKA.PL ŁOMŻA

Alert pierwszego stopnia obowiązuje dziś we wszystkich powiatach województwa podlaskiego od 18:00 do 3:00 nad ranem. Synoptycy prognozują, że najmocniejsze zjawiska pojawią się w Łomży w pierwszej połowie nocy. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia, synoptyk IMGW-PIB Magdalena Pękala, określa na 80%.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Najsilniejsze zjawiska przewidywane są w pierwszej połowie nocy- podaje Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku.

Również poszukiwacze burz obserwatorzy.info mają dziś ręce pełne roboty. Oni także zapowiadają dynamiczną sytuację pogodową. Jak według nich będzie w Łomży? "W tym miejscu również pojawią się burze, jednak ze względu na oddalenie od strefy frontowej będą to głównie izolowane komórki burzowe. Tutaj największym zagrożeniem będą przede wszystkim intensywne opady deszczu, ze względu na stacjonarny charakter burz. Największej ich aktywności w tym obszarze spodziewamy się od późnego popołudnia do późnych godzin nocnych."

Niedzielna burza w Starachowicach
Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?