Łomża: Drogowcy gotowi do akcji ZIMA. Ile ton soli czeka w magazynie?

i

Autor: fot.pixabay.com/Łomża: Drogowcy gotowi do akcji ZIMA. Ile ton soli czeka w magazynie?

Łomża: Drogowcy gotowi do akcji ZIMA. Ile ton soli czeka w magazynie?

2022-11-17 12:08

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży są już gotowi na nadejście zimy. Zgromadzono sól drogową, chlorek wapnia, piasek i przygotowano sprzęt. Szczegóły w artykule.

Prognozy pogody niejednoznacznie mówią o tym, kiedy w Łomży i regionie pojawi się pierwszy w tym sezonie śnieg. Prawdopodobnie może sypnąć już tej nocy. Ale jeśli śnieg się pojawi, to nie powinny być to intensywne opady.

Jednak pracownicy łomżyńskiego MPGKiM-u, jak nam przekazali, są już w gotowości i na bieżąco monitorują sytuację. Sprzęt, a także wszystko to, co jest potrzebne do zimowego utrzymania dróg zostało już przygotowane.

Czy można budować dom zimą? Jak uniknąć kosztownych błędów

Co zostało przygotowane do akcji ZIMA w Łomży?

Na sezon zimowy przygotowano 1451 ton soli drogowej i 14 ton chlorku wapnia. Jeśli chodzi o sprzęt, to tak jak w poprzednich latach na ulicach będzie pracować 5 pługosolarek, 1 koparka z pługiem odśnieżnym i 2 ciągniki z pługami i posypywarkami.

Na akcję zima na chodnikach przygotowano około 400 ton piaskosoli i 200 ton piasku, a pracować będzie 8 ciągników z pługami odśnieżnymi i posypywarkami i 2 odśnieżarki mechaniczne.

Natomiast jeśli chodzi o zasoby ludzkie, to akcją zima na drogach zajmie się do 12 osób, w przypadku chodników to 67 osób.

W Łomży do odśnieżenia jest w sumie około 130 kilometrów dróg i mniej więcej dwa razy tyle jeśli chodzi o chodniki.

Dokąd w pierwszej kolejności kieruje się ciężki sprzęt?

Przede wszystkim są to wzniesienia i ulice o największym natężeniu ruchu drogowego czyli Al.Legionów, ul.Wojska Polskiego, ul.Zjazd, ul. Szosa Zambrowska, ul. Zawadzka czy ul. Sikorskiego.

Zawsze w pierwszej kolejności walczymy o ruch tranzytowy, żeby miasto się nam nie zatrzymało. Jeżeli zatrzymają się główne drogi, to i mniejsze nie będą przejezdne. Dlatego prosimy kierowców o wyrozumiałość i w miarę możliwości przepuszczanie ciężkiego sprzętu - powiedział nam Kamil Mateuszczyk, kierownik Zakładu Oczyszczania Miasta MPGKiM.

Kiedy spada śnieg, zaczynamy odśnieżać chodniki od 4 rano. Zaczynamy od Legionów, Piłsudskiego, Wojska Polskiego i starówki - tam, gdzie chodzi najwięcej ludzi - mówi Krzysztof Siedlecki, kierownik Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM.

Jednak obecnie na terenie miasta prowadzone są jeszcze jesienne prace. Zakład Dróg i Zieleni zajmuje się w tej chwili zbieraniem liści, przycinką zieleni czy wykonywaniem mniejszych i większych napraw chodników i dróg.

Natomiast Zakład Oczyszczania Miasta zajmuje się obecnie oczyszczaniem ulic, parkingów i czy codziennym sprzątaniem starówki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl