Łomża Cup 2024. Przed nami piłkarskie emocje i akcja charytatywna - dla Niny!

i

Autor: MŁKS

PIŁKA NOŻNA

Łomża Cup 2024. Przed nami piłkarskie emocje i akcja charytatywna - dla Niny!

2024-06-13 19:18

Czekają nas kolejne piłkarskie emocje - tym razem w wykonaniu młodych piłkarzy. Już w piątek w Łomży ruszy kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Łomża Cup. W turnieju weźmie udział kilkanaście drużyn z Polski i jedna z Litwy. W trakcie wydarzenia będą zbierane pieniądze na leczenie i rehabilitację małej Niny z Łomży.

Łomża Cup 2024

Jutro w Łomży wystartuje Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Łomża Cup. Udział w turnieju wezmą chłopcy z całej Polski i też Litwy - z rocznika 2011. Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy reprezentować będą zawodnicy prowadzeni przez trenerów Jacka Lisa i Andreja Radczenko.

Udział w łomżyńskiej imprezie wezmą zespoły: Żalgiris Kowno, Varsovia Warszawa, Junior Białystok, Elana Toruń, Ursus Warszawa, Pogoń Siedlce, Gedania Gdańsk, Górnik Łęczna, Junior Ełk, Znicz Pruszków, Mazovia Mińsk Mazowiecki i oczywiście Młodzieżowy ŁKS.

Wszystkie zespoły rozegrają po 11 meczów w półgodzinnym wymiarze czasowym w jedenastoosobowych składach. Na trzech pełnowymiarowych boiskach. Bardzo zachęcamy wszystkich kibiców piłki nożnej, zwłaszcza w tym wydaniu młodzieżowym, do oglądania piłkarskich zmagań w Łomży - zachęca Łukasz Uściłowski, prezes MŁKS-u.

Mecze będą rozgrywane w dniach 14-16 czerwca na Stadionie Miejskim w Łomży i na boisku sztucznym przy WORD. 

Zbiórka na rzecz małej Niny z Łomży

W trakcie wydarzenia organizatorzy prowadzić będą zbiórkę na rzecz sześcioletniej Natalii Ogłozińskiej z Łomży. Cały dochód ze strefy gastronomicznej i licytacji zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

 Dziewczynka ma za sobą dwie operacje serca i kilka zabiegów na brzuszku. Życie szpitalne bardzo spowolniło rozwój Niny co przy Zespole Downa dodatkowo sprawia że potencjał poznawczy dziewczynki dodatkowo słabnie. Dlatego też Nina wymaga dodatkowej rehabilitacji ruchowej, sensorycznej i neurologopedycznej - przekazują organizatorzy.

Łomża Cup 2024. Przed nami piłkarskie emocje i akcja charytatywna - dla Niny!

i

Autor: MŁKS

Punktem kulminacyjnym zbiórki będzie licytacja oryginalnej koszulki reprezentacji Polski z autografem Kamila Grosickiego, a także piłka z autografami szczypiornistów Industria Kielce. Licytację organizatorzy rozpoczną w mediach społecznościowych, natomiast jej dokończenie odbędzie się w niedzielę 16 czerwca na Stadionie Miejskim w Łomży około godziny 12:00 - dodaje Łukasz Uściłowski.

Turniej Łomża Cup wystartuje w piątek, 14 czerwca, o godzinie 16:30.

Źródło: MŁKS

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!