Łomża bez banerów wyborczych w pasach drogowych

i

Autor: mszzz

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Łomża bez banerów wyborczych w pasach drogowych

2024-03-08 15:59

Władze miasta zdecydowały, że nie będą wydawane zgody na umieszczanie banerów wyborczych w pasach drogowych na terenie Łomży. To z uwagi na bezpieczeństwo - banery znacznie ograniczają widoczność kierującym. Jeśli jednak się pojawią - zostaną usunięte.

Plakaty wyborcze w Łomży - nie w pasach drogowych

Tegoroczna kampania wyborcza nie może wkroczyć na pasy drogowe - taką decyzję podjęło miasto. Łomżyński ratusz poinformował, że z uwagi na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, nie będą wydawane zgody na umieszczenie materiałów wyborczych w pasach drogowych.

Plakaty i banery wyborcze umieszczane w takich miejscach znacznie ograniczają widoczność na drodze - również czytelność oznakowania drogowego. Po ostatnich wyborach takie skargi zgłaszali łomżyńscy kierowcy.

Wskazują na to doświadczenia poprzednich kampanii wyborczych, podczas których odnotowane były liczne przypadki naruszeń zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Niepokojące stały się liczne skargi kierowców, którzy w czasie kampanii wyborczych sygnalizowali pogorszenie się widoczności po umieszczeniu w pasach drogowych banerów wyborczych - przekazuje Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza.

Banery będą usuwane

Wszystkie plakaty czy banery, które mogą zagrażać bezpieczeństwu będą usuwane przez służby. Kosztami usunięcia zostaną obciążone dane komitety wyborcze.

Ratusz informuje, że w każdej chwili w BIP Urzędu Miejskiego w Łomży, można sprawdzić wykaz miejsc, w których bezpłatnie można umieścić obwieszczenia wyborcze i plakaty komitetów wyborczych. Takie informacje znajdują się w zakładce "Wybory Samorządowe 2024".

Źródło: UM w Łomży

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl