Łomża: Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta - można już pomagać!

i

Autor: fot. pixabay.com/Łomża: Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta - można już pomagać!

Łomża: Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta - można już pomagać!

2022-11-14 12:57

Baza rodzin Szlachetnej Paczki została już otwarta. To znaczy, że wszyscy chętni mogą uruchomić "lawinę" pomocy. W naszym regionie potrzebujących nie brakuje.

Szlachetna Paczka 2022 ruszyła oficjalnie! Baza rodzin została otwarta. Wszystkie osoby, które chciałyby po raz pierwszy albo po raz kolejny pomóc, mogą wybierać już potrzebujące rodziny.

Dodajmy, że największą dotąd pracę wykonali wolontariusze, którzy poznali potrzebujące rodziny, odwiedzali je w ostatnim czasie i poznawali ich potrzeby.

Szlachetna Paczka 2020: Komu pomagamy w tym roku?

Teraz pora na darczyńców. Zazwyczaj potrzeby rodzin zgromadzonych w Szlachetnej Paczce są na tyle duże, że pomoc jednej osoby może nie wystarczyć. Dlatego w pomoc warto włączyć się wspólnie ze znajomymi, rodziną czy z kolegami i koleżankami z pracy.

Obecnie w bazie znajduje się tylko jedna rodzina z Łomży - to para z 4 dzieci. Przybyli do Polski z Ukrainy i ciężko im się odnaleźć w nowym miejscu. Rodzina potrzebuje m.in. żywności, środków czystości, pościeli czy materiałów szkolnych.

Zapewne niebawem pojawią się w bazie kolejne potrzebujące rodziny. TUTAJ można wybierać rodziny, które potrzebują pomocy.

Sonda
Czy weźmiesz udział w Szlachetnej Paczce?

Paczki dla potrzebujących rodzin, jak co roku, będą zbierane w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży przy ul. Akademickiej 14.

Pomoc do potrzebujących trafi podczas "Weekendu Cudów" i w tym roku będzie to 10-11 grudnia.

Każdy, kto chce pomóc, a nie jest w stanie zorganizować dużej paczki, może w każdej chwili wpłacić też symboliczną "złotówkę" na Szlachetną Paczkę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl