ŁoKeR w Łomży. Kiedy można będzie przjechać się miejskim rowerem?

i

Autor: mszzz

ŁoKeR

ŁoKeR w Łomży. Kiedy można będzie przjechać się miejskim rowerem?

2023-03-31 12:17

Niebawem mieszkańcy Łomży, okolic, a także turyści zaglądający do naszego miasta, będą mogli korzystać z miejskich rowerów. Łomżyńska komunikacja rowerowa będzie działać na tych samych zasadach, co w ubiegłym roku. Szczegóły poniżej.

System roweru miejskiego w Łomży składać się będzie z 15 stacji zlokalizowanych w różnych punktach miasta. Na stacjach znajdziemy 100 rowerów tradycyjnych i 30 elektrycznych. Rowery można będzie zostawiać w innych miejscach, ale to będzie dodatkowo płatne.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku władze miasta, na organizację roweru miejskiego do 2025 roku, podpisały umowę z firmą Nextbike Polska S.A. I w ramach tej umowy, łokery mają działać każdego roku między 1 maja a 31 października.

Czy łokery pojawią się wcześniej?

Jest duża szansa na to, że łokery pojawią się nieco wcześniej.

W związku z tym, że tegoroczny długi weekend majowy zaczyna się już wcześniej - 29 kwietnia, władze Łomży wystąpiły do firmy z pytaniem, czy jest szansa na uruchomienie roweru we wcześniejszym terminie. W tej chwili czekamy na odpowiedź - informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Kto będzie mógł korzystać z łokera?

Z rowerów będą mogły komfortowo korzystać osoby, które mają minimum 150 cm wzrostu. Natomiast nośność roweru wynosi nie mniej niż 100 kilogramów.

Przypomnijmy, że od ubiegłego roku system roweru miejskiego w Łomży działa w ramach projektu "Zrównoważona mobilność miejska", na który to miasto dostało unijne dofinansowanie.

Łokery ruszyły w 2022 roku z opóźnieniem - dopiero 7 lipca. Wtedy w systemie zarejestrowało się prawie 1200 osób, które wypożyczały rowery ponad 9 tysięcy razy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!