Trwa maraton pisania listów Amnesty International!

i

Autor: DO

Wydarzenia

Łomża też będzie pisała. Zbliża się maraton Amnesty International

2023-11-15 8:06

Maraton pisania listów to już tradycja. W tym roku ruszy 27 listopada i potrwa do 10 grudnia. Ta największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka odbędzie się również w Łomży. Na mapie Amnesty mamy dwa łomżyńskie punkty, ale mogą pojawiać się nowe- wystarczy zgłosić chęć udziału. Są też opcje pisania indywidualnie i online.

Przełom listopada i grudnia upłynie nam pod znakiem pisania listów. 27 listopada w całej Polsce ruszy maraton pisania listów Amnesty International. Akcja nie ominie również Łomży, gdzie mamy dwa zorganizowane punkty maratonu. Każdy z was może odmienić czyjś los - podczas Maratonu Pisania Listów piszemy listy na rzecz osób, które niesłusznie skazane, doświadczyły tortur, pozbawiono je kontaktu z rodziną, zostały uwięzione tylko dlatego, że działały w słusznej sprawie. 

Akcja Amnesty w Łomży

W Łomży maraton pisania listów odbędzie się tradycyjnie w mechaniaku i w bursie szkolnej nr 3. Jeśli nie możecie dotrzeć do żadnej z tych placówek, a chcielibyście dołączyć do akcji i uratować komuś życie możecie pisać listy indywidualnie, albo zorganizować wydarzenie online!

Jak zorganizować punkt pisania listów pod szyldem Amnesty?

Żeby zabrać się do organizacji maratonu pisania listów w miejscu pracy, w szkole, w kawiarni lub na uczelni trzeba przede wszystkim zaplanować czas wydarzenia. Następnie należy zarejestrować się na stronie Amnesty i wypełnić specjalny formularz, który znajdziecie TUTAJ. To proces całkowicie bezpłatny, jeśli przejdziecie go pomyślnie Amnesty International dostarczy wam niezbędne materiały promocyjne dotyczące akcji pisania listów. Ważnym elementem jest  zadbanie o zgromadzenie funduszy na wysyłanie listów.

Zadbaj także o fundusze na wysyłkę napisanych przez Was listów – możesz je wysłać do decydentów za granicę lub do odpowiednich ambasad w Polsce. Nie wysyłaj listów do biura Amnesty: lepiej, jeśli listy płynąć będą od razu do decydentów z wielu miejsc na świecie, od pojedynczych ludzi i instytucji- czytamy na stronie Amnesty International.

Dobrą opcją jest stworzenie zbiórki na wysyłkę listów, albo nawiązać współpracę z lokalną firmą. Maraton Amnesty można też zorganizować w wersji online.

Maraton Amnesty indywidualnie

Wystarczy wygospodarować czas, który poświęcicie na pisanie i oczywiście się zarejestrować na stronie Amnesty.

Po zarejestrowaniu pobierzesz lub zamówisz materiały: karty, na których opisujemy historie bohaterów_bohaterek, wzory listów, z których możesz skorzystać, a także ulotki. Jeśli planujesz zaprosić kilka osób, warto mieć materiały pod ręką, by móc podzielić się historiami bohaterów z najbliższymi - doradzają wolontariusze Amnesty International.

Akcja Amnesty International ruszy 27 listopada i potrwa do 10 grudnia.