Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

i

Autor: fb: Fundacja DR Otis

Wydarzenia

Kwiecień w Łomży będzie niebieski! Przed nami obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

2024-04-02 13:05

Łomżę ozdobiły niebieskie flagi -to znak,że Światowe Dni Świadomości Autyzmu są już za pasem. Obchody zainauguruje Niebieski Marsz, który już wpisał się w kwietniowe kalendarium naszego miasta. Każdy z was będzie mógł tego dnia dołączyć do fundacji DR Otis i przejść ulicami Łomży. Nie zabraknie też innych atrakcji. Łapcie harmonogram!

2 kwietnia  to na całym świecie czas Obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Świętowanie w duchu równości, tolerancji i poszerzania wiedzy nie ominie również Łomży, ale w naszym mieście na oficjalne uroczystości musimy poczekać do 5 kwietnia. Tego dnia ulicami Łomży przejdzie Niebieski Marsz.

Niebieski Marsz 2024

Niebieski Marsz wyruszy spod Parafii Krzyża Świętego i pójdzie tradycyjną już trasą: Zawadzka – Sikorskiego – Szosa Zambrowska (do ul. Polowej) – Polowa – Giełczyńska. Symboliczna meta zostanie zlokalizowana przy Placu Niepodległości. Tego dnia każdy z was może dołączyć do Fundacji DR Otis- tu nie ma ograniczeń. Im więcej, tym lepiej! Warto pamiętać o niebieskim gadżecie: czapce, skarpetkach, czy butach.

Autyzm na kółkach, czyli akcja w MPK

Wolontariuszy i pracowników Fundacji DR Otis spotkacie również w miejskich autobusach! 23 kwietnia w Łomży ruszy akcja "Autyzm na kółkach".

Tego dnia autobus MPK linii 10 zamieni się w Niebieski Autobus, w którym wolontariuszeFundacji DR OTIS będą prowadzić pogadanki edukacyjne dotyczące zaburzeń ze spektrumautyzmu. Trasa autobusu nie ulegnie zmianie - informują organizatorzy wydarzenia.

Lekcje o autyzmie

Fundacja DR Otis zajrzy do łomżyńskich i gminnych podstawówek. Wolontariusze przeprowadzą  pogadanki edukacyjne.  Dzieci  i młodzież będą miały okazję wysłuchaćprelekcji na temat autyzmu oraz wziąć udział w doświadczeniach, które uświadomią uczniom jak odbiera świat osoba ze spektrum. Spotkania będą odbywały się przez cały kwiecień, a szkoły wciąż mogą się zgłaszać. Zajęcia są dedykowane uczniom klas 4- 8.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Fundacja DR Otis zaplanowała również dwa konkursy:

  • konkurs plastyczny „Nasz niebieski świat”

Konkurs kierowany jest do najmłodszych podopiecznych Fundacji DR OTIS i jestkonkursem wewnętrznym. Fundacja będzie czekała na prace do 24 kwietnia.

  • konkurs fotograficzny "Autyzm w kadrze"

Tu udział mogą wziąć już wszyscy chętni: zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Każdy uczestnik może nadesłać do 4 fotografii. Dopuszcza się nadsyłanie tylko własnych prac fotograficznych wykonanych metodą tradycyjną lub cyfrową. Termin nadsyłania prac mija 30 kwietnia, a rozstrzygnięcie konkursu planowane jest podczas Gali Finałowej tegorocznych obchodów.