nagrody prezydenta

i

Autor: mżet

Kulturalne nagrody prezydenta już wręczone

2020-02-07 19:01

Kapela "Miód na Serce" i pracownicy Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży – to laureaci nagrody prezydenta miasta za szczególne dokonania w dziedzinie kultury za 2019 rok. Uroczysta gala odbyła się już po raz 15.

Tym razem na biurko prezydenta Łomży, Mariusza Chrzanowskiego, trafiło dziesięć nominacji do kulturalnej nagrody roku - kapituła konkursowa zarekomendowała dwie: kurpiowską kapelę Miód na Serce i MDK DŚT. 

Kapela "Miód na Serce" powstała w 2017 roku i wykonuje muzykę inspirowaną brzmieniem Puszczy Zielonej. Tworzą ją Paweł Dąbkowski, Agnieszka Zielewicz i Paweł Zielewicz. Artyści grają na  skrzypcach wiejskich, basetli, bębnie obręczowym i barabanie. 
Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni otrzymaną nagrodą. Gramy muzykę tradycyjną, może dzisiaj niepopularną, dlatego tym bardziej ta nagroda jest dla nas bardzo cenna -  podkreślała Agnieszka Zielewicz z dumą prezentując swoją statuetkę Lotnika.

Nagroda w dziedzinie kultury była symbolicznym podsumowaniem czterdziestoletniej pracy Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Podczas gali prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski podkreślał, że nasz "Emdek" aktywnie  przyczynia się do  upowszechniania sztuki na najwyższym poziomie w mieście. W Miejskim Domu Kultury prowadzone są zajęcia wokalne, taneczne, aktorskie, plastyczne i  filmowe, a wychowankowie Domu Środowisk Twórczych osiągają wysokie wyniki w przeglądach wojewódzkich i krajowych.
Myślę, że ta nagroda przyczyni się do jeszcze lepszej pracy w przyszłości - podsumował Jacek Żukowski, kierownik Miejskiego Domu Kultury w Łomży. 

Nagroda Prezydenta Łomży w dziedzinie kultury i sztuki przyznawana jest od 2005 roku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE