Ksiądz z gminy Jedwabne stracił ponad 30 tys. zł. Kapłan chciał zamontować panele fotowoltaiczne

i

Autor: pexels.com Ksiądz z gminy Jedwabne stracił ponad 30 tys. zł. Kapłan chciał zamontować panele fotowoltaiczne

Oszustwo

Ksiądz z gminy Jedwabne stracił ponad 30 tys. zł. Kapłan chciał zamontować panele fotowoltaiczne

2023-05-17 14:33

62-letni mężczyzna uwierzył oszustom, którzy oferowali założenie paneli fotowoltaicznych z dużym dofinansowaniem. Mieszkaniec gminy Jedwabne postanowił skorzystać z oferty i wpłacił ponad 33 tys. zaliczki. Okazało się, że cała operacja to oszustwo. Radio Białystok podało, że ofiarą oszustów jest ksiądz.

W czwartek 11 maja do jednego z mieszkań w gminie Jedwabne zapukało dwóch mężczyzn podających się za pracowników firmy zakładającej panele fotowoltaiczne. Zaoferowali oni 62-latkowi instalację na dwóch budynkach z 60. procentowym dofinansowaniem. Mężczyzna skusił się na promocję i jeszcze tego samego dnia wpłacił 33 tys. zł zaliczki na podany numer konta. Wszystko po to, aby nie stracić dofinansowania.

Kiedy nadszedł termin montażu paneli nikt się nie pojawił. Urwał się też kontakt telefoniczny ze sprzedawcą. A w siedzibie domniemanej firmy w Olsztynie nie pracuje osoba, która przyszła do mężczyzny, natomiast numer konta na który przelał zaliczkę nie należy do firmy.

Jak ustalili łomżyńscy policjanci dzień po zawarciu intratnej umowy, oszust wpadł w ręce mundurowych z Orzysza. Jak się okazało był poszukiwany do odbycia reszty kary 3 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa. 38-letni mieszkaniec Orzysza jest już w zakładzie karnym, gdzie czeka na rozszerzenie zarzutów.

Według informacji Radia Białystok oszukanym 62-latkiem z gminy Jedwabne jest ksiądz.

Podlaskie. Potwornie trudna akcja ratowania imigrantów, którzy utknęli na bagnach
Źródło: Ksiądz z gminy Jedwabne stracił ponad 30 tys. zł. Kapłan chciał zamontować panele fotowoltaiczne