Wielkanocne warsztaty w Łomży

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

Kreatywna Wielkanoc w Łomży

2023-03-30 9:07

Wielkanoc za pasem, a jej wiosenny klimat możecie poczuć w Łomży już w tym tygodniu! Instytucje kultury, Ratusz i łomżyńska uczelnia włączyły się w organizację przedświątecznych wydarzeń: targów i warsztatów. Rozkład jazdy znajdziecie w artykule- w najbliższych dniach na pewno nie będziecie narzekać na nudę :)

Wielkanoc będziemy świętować już 9 kwietnia. Niebawem w wielu łomżyńskich domach ruszą przygotowania połączone z wiosennymi porządkami i zakupami. Żebyście choć na chwilę mogli oderwać się od przedświątecznej gorączki, albo znaleźć inspirację do udekorowania stołu, przychodzimy do Was z wielkanocnymi propozycjami. Już dziś (30.03) w SOWIE, czyli Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności działającej przy Akademii Nauk Stosowanych w Łomży ruszą manualne warsztaty. 

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych, podczas korzystania z naszej przestrzeni, czeka na Was dużo radości i zabawy w trakcie której będziemy tworzyć wielkanocne kartki, zajączki i styropianowe pisanki. To kolejna okazja żeby pobudzić swoją wyobraźnię - czytamy na fanpage SOWY. 

Tutaj nie obowiązują żadne zapisy - każdy może wpaść i zrobić swoją pisankę. Dobra zabawa w akademickim klimacie potrwa od 11:00 do 19:00. 

W sobotę, 1 kwietnia, nie może zabraknąć Was na Starym Rynku. O godzinie 9:00  ruszy tam tradycyjny Wielkanocny Jarmark pod szyldem "Zasmakuj w Łomży". Na odnowionej Starówce znajdziecie ozdoby, własnoręcznie wykonaną biżuterię i coś na ząb. Wytwórcy ozdób wielkanocnych, wyrobów garmażeryjnych, przetworzonych produktów rolno-spożywczych oraz oryginalnych wyrobów rękodzielniczych wciąż mogą się zgłaszać do udziału w tym i kolejnych jarmarkach. Na zgłoszenia czeka Wydział  Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych przy ulicy Farnej 1. 

A po udanych zakupach możecie zajrzeć do Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. 1 kwietnia, czyli w najbliższą sobotę ruszą tam przedświąteczne warsztaty. Na tapet wleci palma i pisanki. 

Będzie kolorowo, wiosennie i radośnie, a jeżeli chodzi o jajka to je… pomalujemy, porysujemy, okleimy i będziemy się przy tym świetnie bawić. Jesteśmy pewni, że własnoręcznie wykonane artystyczne pisanki staną się piękną, wielkanocną ozdobą. Prosimy tylko o przyniesienie kilku gałązek bukszpanu oraz bazi.

Jeśli chcecie poczuć ten artystyczny vibe i wrócić do domu z własnoręcznie wykonanymi ozdobami, dajcie znać MDK DŚT. Liczba miejsc jest ograniczona. Start 1 kwietnia o godzinie 11:00 w Galerii Bonar. 

Polska Wiklina najlepsza na wielkanocne koszyki