Wielkanocne warsztaty w Łomży

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

Kreatywna Wielkanoc w Łomży

2023-03-30 9:07

Wielkanoc za pasem, a jej wiosenny klimat możecie poczuć w Łomży już w tym tygodniu! Instytucje kultury, Ratusz i łomżyńska uczelnia włączyły się w organizację przedświątecznych wydarzeń: targów i warsztatów. Rozkład jazdy znajdziecie w artykule- w najbliższych dniach na pewno nie będziecie narzekać na nudę :)

Wielkanoc będziemy świętować już 9 kwietnia. Niebawem w wielu łomżyńskich domach ruszą przygotowania połączone z wiosennymi porządkami i zakupami. Żebyście choć na chwilę mogli oderwać się od przedświątecznej gorączki, albo znaleźć inspirację do udekorowania stołu, przychodzimy do Was z wielkanocnymi propozycjami. Już dziś (30.03) w SOWIE, czyli Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności działającej przy Akademii Nauk Stosowanych w Łomży ruszą manualne warsztaty. 

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych, podczas korzystania z naszej przestrzeni, czeka na Was dużo radości i zabawy w trakcie której będziemy tworzyć wielkanocne kartki, zajączki i styropianowe pisanki. To kolejna okazja żeby pobudzić swoją wyobraźnię - czytamy na fanpage SOWY. 

Tutaj nie obowiązują żadne zapisy - każdy może wpaść i zrobić swoją pisankę. Dobra zabawa w akademickim klimacie potrwa od 11:00 do 19:00. 

W sobotę, 1 kwietnia, nie może zabraknąć Was na Starym Rynku. O godzinie 9:00  ruszy tam tradycyjny Wielkanocny Jarmark pod szyldem "Zasmakuj w Łomży". Na odnowionej Starówce znajdziecie ozdoby, własnoręcznie wykonaną biżuterię i coś na ząb. Wytwórcy ozdób wielkanocnych, wyrobów garmażeryjnych, przetworzonych produktów rolno-spożywczych oraz oryginalnych wyrobów rękodzielniczych wciąż mogą się zgłaszać do udziału w tym i kolejnych jarmarkach. Na zgłoszenia czeka Wydział  Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych przy ulicy Farnej 1. 

A po udanych zakupach możecie zajrzeć do Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. 1 kwietnia, czyli w najbliższą sobotę ruszą tam przedświąteczne warsztaty. Na tapet wleci palma i pisanki. 

Będzie kolorowo, wiosennie i radośnie, a jeżeli chodzi o jajka to je… pomalujemy, porysujemy, okleimy i będziemy się przy tym świetnie bawić. Jesteśmy pewni, że własnoręcznie wykonane artystyczne pisanki staną się piękną, wielkanocną ozdobą. Prosimy tylko o przyniesienie kilku gałązek bukszpanu oraz bazi.

Jeśli chcecie poczuć ten artystyczny vibe i wrócić do domu z własnoręcznie wykonanymi ozdobami, dajcie znać MDK DŚT. Liczba miejsc jest ograniczona. Start 1 kwietnia o godzinie 11:00 w Galerii Bonar. 

Polska Wiklina najlepsza na wielkanocne koszyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE