Alkohol, kradzież i policyjny pościg. Nocna przejażdżka nieletnich zakończyła się na barierkach!

i

Autor: pixabay.com/Alkohol, kradzież i policyjny pościg. Nocna przejażdżka nieletnich zakończyła się na barierkach!

POLICJA

Kradzież, alkohol i policyjny pościg. Nocna przejażdżka nieletnich zakończyła się na barierkach!

2024-03-26 13:41

Kolizją zakończyła się nocna przejażdżka nieletniego kierowcy i 3 jego znajomych. Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie Łomży. Policjanci zauważyli nieoświetlonego opla i chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli. Jednak kierowca zaczął uciekać i policjanci ruszyli w pościg. Auto z czterema osobami zatrzymało się na barierkach. Szczegóły poniżej.

Kradzież, alkohol i brak uprawnień

Wczoraj (25.03) wieczorem na Al. Piłsudskiego w Łomży policjanci zauważyli, jadącego bez oświetlenia, opla. Próbowali zatrzymać auto, jednak kierowca to zignorował. Mundurowi ruszyli w pościg. Kierujący oplem uciekał osiedlowymi uliczkami, ale wyjeżdżając z ulicy Meblowej stracił panowanie nad autem i uderzył w barierki.

Wtedy auto zatrzymało się i wybiegło z niego czworo młodych ludzi. Zaczęli uciekać, każdy w innym kierunku. Policjanci bardzo szybko zatrzymali kierującego i jedną z jego koleżanek. Po chwili w towarzystwie drugiego patrolu dołączyła do nich kolejna uciekinierka. Jak się okazało wszyscy byli nieletni. Autem kierował 16-latek, a pasażerami były dwie 15-latki - relacjonuje zespół prasowy KMP w Łomży.

Pijany 16-latek za kierownicą

Okazało się, że oplem kierował, nie tylko nieposiadający uprawnień do prowadzenia auta, ale również pijany, 16-latek. Chłopak wydmuchał 0,7 promila. Jego koleżanki były trzeźwe.

Chłopak wziął samochód bez zgody i wiedzy rodziców. Ustalono, że z chłopakiem i dziewczynami był jeszcze jeden kolega - dobrze znany z wcześniejszych interwencji. 16-latek od tygodnia jest na niepowrocie z ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Nie wiadomo, gdzie obecnie przebywa.

Dodatkowo okazało się, że to on wspólnie z kierowcą mieli ukraść alkohol, który spożywali.

Cała czwórka za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Źródło: KMP w Łomży

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!