Urodziny Kopernika

i

Autor: Akademia Nauk Stosowanych w Łomży

Kopernik zaprasza na swoje urodziny. Będzie się działo, sprawdźcie sami!

2023-02-16 14:27

W tym roku przypada 550. rocznica urodzin jednego z najważniejszych naukowców wszech czasów - Mikołaja Kopernika, który "wstrzymał Słońce, poruszył Ziemię". Polski uczony był nie tylko genialnym astronomem, ale i lekarzem, ekonomistą, a nawet prawnikiem. Historię twórcy teorii heliocentrycznej będziecie mogli poznać 2 marca przy Akademickiej 1.

Mali i więksi odkrywcy na pewno nie będą się tu nudzić - 2 marca w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności odbędą się urodziny wyjątkowej postaci- Mikołaja Kopernika. To będzie okazja do odkrywania, zadawania pytań i zainspirowania się potęgą nauki!

Chcecie przeżyć przewrót kopernikański z nami? Zapraszamy do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – Łomża, ulica Akademicka 1 (ANSŁ). Gwarantujemy liczne atrakcje: rywalizacja rakietowa, planety 3d ze słomek, rebusy, zagadki kosmiczne, quiz wiedzy o kosmosie i Koperniku. Impreza jest nieodpłatna, jedyną walutą za wstęp jest ciekawość świata, życzliwość, spontaniczność i uśmiech!- czytamy na stronie wydarzenia.

Impreza jest połączona z konkursem na "Kosmiczną pocztówkę do Mikołaja Kopernika". W twórczej zabawie udział mogą wziąć dzieci i młodzież w wieku od 6 do 12 lat. Gra warta jest świeczki- na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody :) Regulamin i kartę zgłoszeniową znajdziecie TUTAJ.

Urodziny Mikołaja Kopernika w studenckiej "sowie" ruszą o godzinie 15 i potrwają do 19, przypominamy: 2 marca. Do zobaczenia przy Akademickiej!

Gdzie mieszkał Mikołaj Kopernik?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl