Kończą się zapasy jedzenia w schronisku Arka w Łomży. Sprawdź, jak możesz pomóc!

2021-03-15 12:12

Łomżyńskie schronisko dla psów potrzebuje wsparcia. Kończą się zapasy mięsa, dlatego schronisko prosi o pomoc w postaci suchej karmy dla zwierzaków. Sprawdź, jak możesz pomóc! Szczegóły poniżej.

Sytuację łomżyńskiego schroniska Arka skomplikowała pandemia koronawirusa. Wraz z jej rozpoczęciem, duże zakłady mięsne zrezygnowały z dostaw mięsa do lokalnych schronisk. Tak stało się w Arce, która wcześniej bazowała na takich dostawach. Zapasy, które zgromadziło wcześniej schronisko, są już na wyczerpaniu.

Zapasy wystarczą na kilka dni

Naszych zapasów wystarczy jeszcze na góra parę dni, potrzebujemy wsparcia - powiedziała nam Bożena Jarząbek, kierownik schroniska Arka w Łomży. W tej chwili najbardziej pożądanym jedzeniem jest sucha karma i to ogromne ilości. Psy zjadają około 65 kilogramów suchej karmy dziennie, natomiast w skali miesiąca to blisko 2 tony!

Porzucone psy czekają na adopcję

Kupno takiej ilości karmy to dla nas ogromny wydatek, w skali miesiąca wychodzi to jakieś 4 tysiące złotych, minimum, niestety nie stać nas na to i jesteśmy zmuszeni prosić o wsparcie - powiedziała nam Bożena Jarząbek, kierownik Schroniska Arka w Łomży.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Obecnie w Schronisku Arka przebywa 130 psów. Co prawda ta liczba zmniejszyła się w ostatnich latach, ale cały czas potrzeby "jedzeniowe" są ogromne. Dlatego każdy, kto chciałby zrobić coś dobrego i wesprzeć psiaki, może pomóc na kilka sposobów.

Jak pomóc?

W ostatnim czasie uruchomiona została specjalna zbiórka pieniędzy, na którą można wpłacać symboliczną "złotówkę". Tu macie LINK DO ZBIÓRKI. Drugi sposób, to zakup suchej karmy i osobisty dowóz do schroniska. Psiakom można pomóc także zupełnie inaczej - można podjąć decyzję o adopcji. Wiele psów z łomżyńskiego schroniska cały czas czeka na nowy dom!

Dodajmy, że sporo mieszkańców Łomży już zdecydowało się na pomoc psiakom z Arki, ale warto dodać, że wsparcie będzie potrzebne również i w kolejnych dniach czy tygodniach. Tu możecie być na bieżąco z sytuacją w schronisku Arka w Łomży: https://www.facebook.com/schroniskodlabezdomnychpsowlomza

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl