Kolno w końcu odetchnie! Jest zgoda na budowę obwodnicy miasta

i

Autor: PUW w Białymstoku

INWESTYCJE

Kolno w końcu odetchnie! Jest zgoda na budowę obwodnicy miasta

2023-11-08 11:42

Wojewoda podlaski wydał zgodę na budowę obwodnicy Kolna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 647. Dzięki inwestycji zmniejszy się ruch w mieście, a co za tym idzie - zwiększy się bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.

Zgoda na budowę obwodnicy Kolna

Wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski, podpisał zezwolenie na realizację budowy obwodnicy Kolna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 647. Zezwolenie na realizację inwestycji zostało podpisane wczoraj (7.11).

Kolno znajduje się na trasie prowadzącej na Mazury. W okresie letnim miasto jest szczególnie oblegane, dlatego budowa obwodnicy odciąży ruch w mieście.

Obwodnica Kolna ma duże znaczenie głównie ze względu na to, że odciąży ruch, a ten jest bardzo duży szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy wiele osób jedzie przez Kolno na Muzury - w kierunku Pisza czy Giżycka. Na pewno wpłynie na poprawę komfortu życia mieszkańców miasta - mówi Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

Jak będzie wyglądać budowa obwodnicy Kolna?

Obwodnica o długości ponad 5 kilometrów będzie jednojezdniowa. Wybudowane zostaną m.in. 3 ronda, ścieżki pieszo-rowerowe, pojawią się też dwa mosty nad rzeką Łabna.

Budowa obwodnicy pochłonie 95 milionów złotych. Z tego 54 milionów to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W czerwcu tego roku Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało także budowę fragmentu zachodniej obwodnicy Kolna, która połączy się z tą, na którą ZRID wydał wojewoda.

Chodzi o dwukilometrowy odcinek do drogi wojewódzkiej nr 647. Ministerialny Program Inwestycji zakłada również rozbudowę drogi krajowej nr 63 od miejscowości Wincenta do Kolna.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl