Kolejne pogryzienie sześcioletniego dziecka pod Łomżą!

i

Autor: pixabay.com/Kolejne pogryzienie sześcioletniego dziecka pod Łomżą!

POGRYZIENIE

Kolejne pogryzienie sześcioletniego dziecka pod Łomżą!

2024-05-23 12:26

Sześcioletnia dziewczynka została pogryziona przez psa rasy Akita Inu. Do zdarzenia doszło wczoraj (22.05) w Wygodzie pod Łomżą. To już drugie pogryzienie dziecka w ciągu ostatnich kilku dni w naszym regionie. Szczegóły poniżej.

Dziecko pogryzione przez psa

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem psa doszło wczoraj (22.05) w Wygodzie pod Łomżą. Zaatakowana została tam 6-letnia dziewczynka. Dziecko pogryzł pies rasy Akita Inu.

Dziecko wymagało pomocy medycznej, ale w tej chwili nie wiadomo w jakim stanie się znajduje.

Tego dnia małżeństwo z 6-letnią córką odwiedziło znajomych, gdzie na podwórku był pies rasy Akita Inu. Dzieci bawiły się w wydzielonym i ogrodzonym ogrodzie, natomiast pies biegał po podwórku. W pewnym momencie dziewczynka wyszła przez bramkę na teren gdzie był pies, a ten ją zaatakował - przekazała nam Karolina Wojciekian, oficer prasowa KMP w Łomży.

Kolejny przypadek pogryzienia dziecka

Wczorajsze pogryzienie 6-letniego dziecka to już kolejny taki przypadek w ciągu ostatnich kilku dni. W sobotę, 18 maja, w Srebrowie na terenie gminy Wizna 3 mieszańce zaatakowały 6-letnią dziewczynkę. Psy wybiegły z jednej z posesji i zaatakowały dziewczynkę bawiącą się na placu zabaw.

Dziewczynka z 6 ranami kąsanymi trafiła na łomżyński SOR. Nie wymagała hospitalizacji.

Psy nie miały szczepień

Z ustaleń policjantów wynika, że wszystkie atakujące psy, zarówno w Srebrowie, jak i Wygodzie, nie posiadały obowiązkowych szczepień przeciwko wściekliźnie. Psy znajdują się pod obserwacją.

W tej chwili policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i ustalają zakres odpowiedzialności karnej. Jednocześnie przypominają o obowiązkach ciążących na właścicielach czworonogów.

Właściciel zobowiązany jest do zapewnienia ochrony przed zagrożeniami lub uciążliwością dla ludzi ze strony tych zwierząt. Swojego czworonoga powinien wyprowadzać na smyczy i w kagańcu oraz uprzątać po nim nieczystości. Każdy, nawet najłagodniejszy i najmądrzejszy pies, w najmniej oczekiwanym momencie, może kogoś zaatakować i ugryźć. Właściciel w pełni ponosi odpowiedzialność za swojego czworonoga - przypomina Karolina Wojciekian.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl