Kino Mirage nowością w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży! FOTO

i

Autor: mszzz

TEATR

"Kino Mirage" nowością w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży! FOTO

2024-02-28 17:18

Teatr Lalki i Aktora w Łomży przygotował kolejną premierę na ten sezon artystyczny - spektakl pt. "Kino Mirage". Teatralna nowość nawiązuje do Łomży i nieistniejącego dziś kina. Przedstawienie to surrealna podróż do nieistniejących już miejsc, opowieść o przyjaźni między chłopcem a czerwonym balonikiem.

Kino Mirage w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży

Przed nami kolejna nowość w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży - "Kino Mirage". To druga, po spektaklu "Noniek", premiera w bieżącym sezonie artystycznym. Tym razem łomżyńska ekipa teatralna zabierze nas do surrealnego świata, gdzie staniemy się świadkami zdarzeń, które są z pozoru niemożliwe.

Przedstawienie "Kino Mirage" to opowieść o przyjaźni chłopca z czerwonym balonikiem. Jak przekazali twórcy - będzie to nostalgiczny powrót do świata przed erą nadmiaru cyfrowych bodźców.

Spektakl powstał specjalnie na potrzeby lokalnej sceny - nawiązuje do Łomży i Kina Mirage, istniejącego przed wojną. Punktem wyjścia do stworzenia tekstu był film "Czerwony Balonik" z 1956 roku.

Twórcy przedstawienia

Reżyserem spektaklu jest Robert Jarosz. Scenografię zaprojektowała Mária Bačová, a muzykę skomponował Marcin Nagnajewicz. W spektaklu wystąpią: Miłosz Cieślik, Marzanna Gawrych, Tomasz B. Rynkowski, Julia Sacharczuk i Rafał Swaczyna.

Jak przekonuje Jarosław Antoniuk, dyrektor TLiA, treść spektaklu jest uniwersalna, która dotyczy nas wszystkich - naszych marzeń i wspomnień. To spektakl dla wszystkich (7+).

Spektakl jest poetyckim widowiskiem mówiącym o przyjaźni chłopca z balonem, z czymś, co jest ulotne. A więc mówimy też o naszych marzeniach, a te marzenia są w nas - i w dzieciach i w dorosłych. Myślę, że ten spektakl jest bardzo ciekawie zbudowany pod względem struktury scenicznej i to widowisko ma tez swój urok w formie. Gorąco polecam i zachęcam widzów do obejrzenia, będą mieli sporo radości i różnych przemyśleń - powiedział nam Jarosław Antoniuk, dyrektor TLiA w Łomży.

Premiera "Kina Mirage" - kiedy?

Premiera najnowszego spektaklu Teatru Lalki i Aktora w Łomży odbędzie się 2 marca, czyli w najbliższą sobotę o godzinie 17:00. "Kino Mirage" można będzie też obejrzeć 5, 6, 7, 8, 11, 12 i 13 marca. W tych dniach spektakl będzie wystawiany dwa razy dziennie - o 9:00 i 10:30/11:00/12:00.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!