Pieniądze

i

Autor: pixabay.com

Kilkadziesiąt osób z milionowymi dochodami! Zaglądamy do portfeli mieszkanców Łomży

2020-07-01 13:04

W województwie podlaskim "milionerów" przybywa, natomiast w Łomży odnotowano mały spadek. Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa podsumowała kampanię PIT za 2019 rok. Ile osób z Łomży zarobiło ponad 1 milion złotych? Sprawdźcie szczegóły!

Z podsumowania rozliczeń PIT za 2019 rok wynika, że mieszkańcy województwa podlaskiego zarobili więcej niż przed rokiem. Podlascy podatnicy zapłacili 2,414 mld zł podatku dochodowego od osób fizycznych. To o 64 mln złotych więcej niż przed rokiem.

W tym gronie znaleźli się "milionerzy"- osoby, których dochód przekroczył 1 mln złotych. Ile mamy takich osób w Łomży? Aż 90! Ale to spadek w porównaniu z rokiem 2018 - wtedy milionerów było 91. Jak wyglądają statystyki dotyczące całego województwa?

Milionerów było w tym roku aż 859, podczas gdy rok wcześniej dochodami powyżej miliona złotych mogło pochwalić się „tylko" 758 osób. Najwięcej takich podatników było w Białymstoku i okolicach – 462 (o 74 więcej niż przed rokiem), w Łomży – 90 (o jednego mniej niż przed rokiem) i w Suwałkach – 64 (o 7 mniej niż przed rokiem) - przekazuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białystoku.

Kto zarobił najwięcej pieniędzy na terenie województwa podlaskiego? Największym dochodem w 2019 roku może pochwalić się osoba prowadząca działalność gospodarczą. Ten podatnik zarobił ponad 34,6 milionów złotych - dodaje Radosław Hancewicz.

Jeśli chodzi o obrót papierami wartościowymi, to najwyższy dochód wyniósł ponad 12 milionów złotych, a wśród osób zatrudnionych na umowę o pracę, rekord to ponad 4 miliony złotych!

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?
A po Krakowie biegają konie