policja łomża

i

Autor: KMP Łomża

Kierowcy wciąż jeżdżą za szybko na DK61. Łomżyńska drogówka w akcji- posypały się mandaty

2020-07-23 14:44

Kontrole drogowe na krajowej "61" nie powinny już nikogo dziwić. Na tej popularnej trasie, często można dostrzec policyjne radiowozy łomżyńskiej drogówki. Cały czas jednak zdarzają się tacy, którzy nie zwracając uwagi na znaki, mkną przez teren zabudowany z prędkością nawet o prawie 80 km/h większą, niż dopuszczalna. I właśnie tak było w tym przypadku.

Tylko w trakcie kilkugodzinnego patrolu tej krajówki, policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy od razu pożegnali się z prawkiem. Prędkość, z którą jechali była o ponad 50 km na h większa niż dopuszczalna- i to w terenie zabudowanym, bo wpadli w Miastkowie i w Zaruziu. Jeden z kierwoców jechał o prawie 80 km na h za dużo, niż pozwalają przepisy.

W Zaruziu, do kontroli zatrzymany został mężczyzna kierujący fordem. 35-latek jechał z prędkością 126 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 76 km/h. W tym samym miejscu kilka godzin później zatrzymana została do kontroli także 37-latka, która kierowała seatem. Kobieta jechała z prędkością o 52 km/h większą niż dozwolona w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali też 65 – letniego kierowcę volkswagena, który nie zważając na ograniczenie prędkości, w Miastkowie miał na liczniku o 60 km/h za dużo- przekazuje KMP Łomża.

Jednak- jak się okazuje- nie tylko policjanci widzą, że kierowcy bardzo często mają w tym miejscu zbyt ciężką nogę. Dostrzegają to również okoliczni mieszkańcy, którzy chętnie skarżą się na piratów drogowych, wskazując te odcinki krajowej 61ki, na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wy też możecie zgłaszać na niej miejsca, które Waszym zdaniem stwarzają zagrożenie w mieście i okolicy. Niekoniecznie muszą dotyczyć przekraczania prędkości. Łomżyńska policja przekazuje, że jest już prawie 500 zgłoszeń o niebezpiecznych miejscach. Po zaznaczeniu takiego miejsca, policja pojawia się w nim, żeby eliminować dane zagrożenie. ​W zeszłym roku z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa skorzystało ponad 10 tys mieszkańców. Mapę znajdziecie TU.

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 20
Chętnie czytam czasopisma techniczne
Pirat w saabie wyprzedzał na łuku kilka pojazdów