Plaża Miejska w Łomży

i

Autor: UM Łomża

Kąpiel w Narwi w Łomży pod okiem ratownika? Czy to będzie możliwe już 27 czerwca? [AUDIO]

2020-06-02 12:08

W tym roku w Łomży będziemy mieć miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli przez miesiąc. Znajdzie się ono przy moście "Hubala". Zielone światło dały już Wody Polskie, teraz potrzebna jest jeszcze ostateczna akceptacja projektu tworzonego przez łomżyńskie WOPR. Sprawdźcie szczegóły na Łomża.eska.pl

Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży, po kilkuletniej przerwie, chce zorganizować bezpieczne miejsce do wypoczynku na plaży miejskiej w Łomży. W ostatnim czasie plażą zarządzał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Przypomnę, że w ubiegłym roku łomżyńska plaża była zamknięta.

Jak informuje Tomasz Malinowski, prezes WOPR-u, Wody Polskie wyraziły zgodę na otwarcie przy moście "Hubala" w Łomży miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, ale ma ono działać tylko przez miesiąc - od 27 czerwca do 25 lipca.

Nad bezpieczeństwem plażowiczów ma czuwać 3 ratowników od poniedziałku do piątku, a od piątku do niedzieli - czterech. W tym roku bezpieczeństwo będzie zapewnione jeszcze na wyższym poziomie - wypoczywających na plaży nad Narwią będą strzec również dwie motorówki patrolujące.

Miasto, na patrolowanie rzeki i organizację miejsca do kąpieli, przeznacza w tym roku 100 tysięcy złotych. W tej chwili łomżyńskie WOPR pisze projekt konkursowy, który ma trafić do ratusza do 8 czerwca. Wtedy, jeśli władze Łomży ofertę konkursową WOPR-u zaakceptują, 27 czerwca będzie możliwe bezpieczne uruchomienie plaży miejskiej.

Ptasia kolumna na drodze
Posłuchaj - Tomasz Malinowski, prezes Okręgowego WOPR w Łomży

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to korzystać z uroków miejsca przy moście "Hubala" w Łomży, będziemy mogli od 27 czerwca do 25 lipca. Codziennie, między 11:00 a 19:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE