Jest rekord! Tyle pieniędzy wpadło do puszek w Łomży i regionie podczas 32. Finału WOŚP

i

Autor: mszzz

32. FINAŁ WOŚP

Jest rekord! Tyle pieniędzy wpadło do puszek w Łomży i regionie podczas 32. Finału WOŚP ZDJĘCIA

2024-01-29 13:54

Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieszkańcy Łomży, Piątnicy i Kolna, nie tylko skorzystali z mnóstwa atrakcji przygotowanych przez łomżyński sztab, ale mocno otworzyli swoje serducha, a raczej portfele, bo do puszek wolontariuszy wpadła rekordowa suma pieniędzy. Kasa zostanie przeznaczona na "Płuca po pandemii".

32. Finał WOŚP w Łomży, Piątnicy i Kolnie

Koncerty, pokazy, turniej piłki nożnej, licytacje, występy i zbiórka pieniędzy - to wszystko działo się podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży i regionie. Za nami też różne wydarzenia towarzyszące - morsowanie, wośpogeddon, podwodne kwestowanie czy wojskowe atrakcje.

Jest hucznie, jest fajna atmosfera, to piękny dzień, na który czekamy cały rok, gdzie serca Polaków się otwierają i w tym dniu szczególnie to widzimy, jak jest życzliwie i przyjaźnie. Chciałabym, życzę sobie, żeby tak było zawsze. Cieszymy się, że możemy w tym dniu takie pozytywne emocje wzbudzać i być razem ponad wszystko - powiedziała nam Monika Orłowska, szefowa łomżyńskiego sztabu WOŚP.

"Płuca po pandemii" - rekord w Łomży i regionie

Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na "Płuca po pandemii" czyli na diagnozowanie, monitorowanie i rehabilitację chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Łomżyński sztab WOŚP w tym roku dorzuci na ten cel rekordową sumę pieniędzy - tylko w niedzielę do puszek 120 wolontariuszy, kwestujących w Łomży, Piątnicy i Kolnie, wpadło blisko 200 tysięcy złotych (dokładnie 199 961,67 zł).

To nie jest ostateczna kwota, ponieważ nadal trwają internetowe licytacje, więc pewne jest, że tegoroczna zbiórka przekroczy 200 tysięcy złotych, a o ile dokładnie - dowiemy się za około 2 tygodnie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl