Jest nowy wykonawca hali sportowej przy SP5 w Łomży! Kiedy obiekt zostanie dokończony?

i

Autor: UM Łomża

INWESTYCJE

Jest nowy wykonawca hali sportowej przy SP5 w Łomży! Kiedy obiekt zostanie dokończony?

2023-11-03 12:53

Miasto wyłoniło wykonawcę, który zajmie się dokończeniem budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 5 w Łomży. Umowę na dokończenie przedsięwzięcia prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, podpisał z przedstawicielami R/S Budownictwo S.A. z Białegostoku.

Nowy wykonawca hali przy SP5 w Łomży

Budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 5 w Łomży dokończy firma z Białegostoku - R/S Budownictwo S.A.. Firma ta obecnie buduje w naszym mieście nową siedzibę Przedszkola Publicznego nr 5.

Umowa została podpisana dziś (3.10) przez przedstawicieli firmy i prezydenta Łomży. Według planów hala sportowa ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Problemy z inwestycją

Przypomnijmy, że budowę sali sportowej rozpoczęła firma REMBUD z Przasnysza. Umowa została zawarta w grudniu 2021 roku, natomiast w lutym 2023 roku firma zeszła z placu budowy. W tym czasie wykonano stan surowy otwarty.

W ciągu niewiele ponad roku od podpisania umowy wykonano wówczas stan surowy otwarty, na który składają się głównie roboty żelbetowe konstrukcji budynku oraz kanalizacja sanitarna pod-posadzkowa na poziomie parteru. Zaawansowanie przedsięwzięcia wynosi 33,4 proc., a wartość wykonanych robót to 4,8 mln zł netto (5,9 mln zł brutto) - przekazuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Dodajmy, że władze Łomży z tytułu kar m.in. za odstąpienie od umowy dochodzą od poprzedniego wykonawcy zapłaty kwoty ponad 2,3 milionów złotych.

Koszty nowej umowy

Miasto za dokończenie prac zapłaci nowemu wykonawcy ponad 14,5 miliona złotych. Prace związane z budową sali sportowej powinny zostać zakończone do połowy października przyszłego roku.

Na rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 5 o salę sportową  władze Łomży pozyskały ponad 3,9 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 2,5 mln zł z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, 647 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 475 tys. z Norweskiego Mechanizmu Finansowego - dodaje Łukasz Czech.  

Jak ma wyglądać sala sportowa przy SP5?

Nowy obiekt ma zapewnić zajęcia jednocześnie trzem grupom poprzez podział sali kotarami na 3 odrębne boiska. W obiekcie znajdzie się trybuna dla 200 osób - będzie możliwość organizowania imprez i zawodów sportowych.

Pojawią się tam również siłownia i 3 sale do ćwiczeń – 2 sale gimnastyki korekcyjnej oraz sala taneczna. W budynku znajdować się będą także szatnie dla uczniów całej szkoły, natomiast przy obiekcie miejsca parkingowe.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE