Chmury

i

Autor: mszzz

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Może być groźnie w Łomży i regionie!

2020-07-10 16:18

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert drugiego stopnia przed burzami z gradem prawie w całym województwie podlaskim. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Czy burza nadciągnie nad Łomżę i region?

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od dziś (10.07) od godziny 15:00 do soboty (11.07) do godziny 4:00. W tym czasie w naszym regionie możliwe jest wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 110 km/h. Miejscami może pojawić się grad.

Gwałtowne burze i zjawiska im towarzyszące mogą lokalnie powodować poważne szkody w mieniu i drzewostanie. Możliwe lokalne podtopienia, utrudnienia na szlakach komunikacyjnych. Należy zachować szczególną ostrożność przebywając na otwartym terenie - informuje IMGW.

Wystąpienie niebezpiecznych zjawisk w Łomży i regionie określono na 80 procent. Bądźcie ostrożni!

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE