Imprezy w MDK DŚT

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

Gorący listopad w MDK DŚT. Mamy cały rozkład jazdy!

2023-11-03 17:05

Listopad w Miejskim Domu Kultury zapowiada się bardzo interesująco. Będzie i tanecznie, i teatralnie, i koncertowo- a całą kulturę w pigułce znajdziecie w naszym artykule.

Listopad w Miejskim Domu Kultury zapowiada się bardzo gorąco! Każdy znajdzie coś dla siebie.

Warsztaty taneczne RODZINNE ZABAWY Z TAŃCEM

To doskonała rozrywka dla całych rodzin i niezależnie od wieku. Tańczyć może każdy: dzieci, młodzież, rodzice i dziadkowie.

Slavicą Dance to nowa forma aktywności fizycznej skierowana do wszystkich niezależnie od wieku. To ruch i zabawa w stylu folk. Zmieniamy kroki tańców ludowych w sposób, jakiego jeszcze nie było! Promujemy polski folklor w nowoczesnym wydaniu. Powracamy do tradycji, ale wzbogacamy ją o teraźniejszość! Oprócz nauki podstawowych kroków tańców narodowych, bawimy się ruchem, śmiejemy się, spędzamy czas, wspólnie w rodzinnej, tanecznej atmosferze- informują organizatorzy wydarzenia.

Data: 4.11, godz. 14:00- 15:30

Scena na Piętrze: Hamlet

To klasyka w całkiem nowym wydaniu. Został zrealizowany w autorskiej technice marionetek podwodnych.

Opowiada o zemście Ducha zamordowanego Ojca realizowanej dłońmi żywego syna – Hamleta. Ten przypadkowo wtajemniczony w Inną Rzeczy Wistość – pozagrobową – naznaczony odpowiedzialnością doświadczenia transcendencji, a zarazem bezradny wobec własnej niedoskonałości, próbuje wymknąć się konieczności mordu, który kreuje Duch Ojca, na próżno. Duchem jest tu żywy aktor – animator Hamleta i zarazem demiurg przedstawionego świata- przekazuje "Emdek".

Data: 6.11, godz. 18:00

Urodziny Pani Hani

To cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w łomżyńską rozkładówkę kulturalną. W tym roku urodziny Pani Hani będą musicalowe. Na koncercie usłyszycie największe tytuły światowej sceny musicalowej. Wystąpią:

  • Anastazja Simińska
  • Adrian Wiśniewski
  • Kamil Dominiak

Data: 8.11, godz. 18:00, miejsce: Hala Kultury

Śpiewamy dla Niepodległej

Już 9 listopada w Hali Kultury będziecie mogli śpiewająco obchodzić Święto Niepodległości, a to  przy wtórze Łomżyńskiej Orkiestry Dętej pod batutą Waldemara Borusiewicza i z udziałem Edyty Piaseckiej i Marii Hubluk. Śpiewniki w pakiecie!

Data: 9.11, godz. 17:00, miejsce: Hala Kultury

Inne nadchodzące wydarzenia:

  • Poranek z kulturą- 12.11
  • seans w Kinie Galeria- 22.11
  • koncert rockowy Sounds Gig- 25.11