Gmina Zbójna. Znęcał się nad 27 psami! Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia

i

Autor: pixabay.com/Gmina Zbójna. Znęcał się nad 27 psami! Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia

PROKURATURA

Gmina Zbójna. Znęcał się nad 27 psami! Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia

2024-06-26 12:58

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Zbójna, w powiecie łomżyńskim - to za znęcanie się na 27 psami. Prokuratura Rejonowa w Łomży skierowała do Sądu Rejonowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko Mieczysławowi W. K. Mężczyzna miał nie zapewnić psom należytych warunków bytowych.

Znęcał się nad 27 psami

Prokuratura Rejonowa w Łomży skierowała do Sądu Rejonowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko Mieczysławowi W. K.. Mężczyzna jest oskarżony o to, że w okresie "od bliżej nieustalonego dnia lecz nie później niż do dnia 25 stycznia 2024 roku", w jednej z miejscowości na terenie gminy Zbójna, znęcał się nad 27 psami rasy mieszanej.

Mężczyzna nie zapewnił psom właściwych warunków bytowych - czworonogi nie miały dostępu do odpowiedniej ilości pokarmu i stałego dostępu do wody.

[...] znęcał się nad 27 psami rasy mieszanej w zróżnicowanej kondycji zdrowotnej w ten sposób, że nie zapewnił właściwych warunków dobrostanu. przede wszystkim nie zapewniając zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi, a także nie zaspokoił właściwych potrzeb bytowych utrzymując zwierzęta bez odpowiedniej ilości pokarmu oraz bez stałego dostępu do wody - przekazuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Oskarżonemu mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Łomży

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl