Walizka otworzy się już we wrześniu

i

Autor: pixabay.com

Festiwalowa Walizka otworzy się już we wrześniu! W środku najlepsze teatry z całej Polski

2020-07-20 12:00

Przygotowania do teatralnej Walizki idą pełną parą. W tym roku na pasjonatów spotkań ze sztuką czeka sporo nieprzewidzianych wcześniej niespodzianek. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, który już od ponad 30 lat jest organizowany przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży miał ​odbyć się w czerwcu, ale te plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Tegoroczna, 33. edycja wielkiego święta teatru ruszy 3 września. Wydarzenie zmienia też swój charakter.

Festiwal Teatralny Walizka, który w Łomży odbywa się już od 32 lat bez wątpienia należy do najbardziej flagowych wydarzeń kulturalnych nie tylko w Łomży i regionie, ale w całym kraju. O jego popularności i randze świadczy fakt, że co roku do Łomży zjeżdżają teatry z całego świata, żeby wziąć udział w prestiżowej części konkursowej festiwalu. Do tej pory gościliśmy już około 350 teatrów z 50 krajów, m. in. z Japonii, Nowej Zelandii, Chin, Stanów Zjednoczonych, czy Iranu.

Ze względu na wciąż piętrzące się trudności i niepewność związaną z epidemią koronawirusa,  tegoroczna edycja festiwalu będzie inna, bo ogólnopolska. Zmieniona została także nazwa wydarzenia- w tym roku to Spotkania Teatralne "Walizka": Moje Miasto. Spektakle będą rozlokowane w różnych punktach miasta, między innymi na muszli koncertowej, ulicy Farnej, Placu Katedralnym, czy ulicy Długiej. Nie odbędzie się też część konkursowa.

Walizka otworzy przed mieszkańcami Łomży swój świat już 3 września. Spektakle rozlokowane w różnych punktach przestrzeni miejskiej będzie można oglądać do 6 września.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE