Festiwal Kultur już w sobotę w Łomży! Można poznać kulturę Gruzji, Mołdawii, Azerbejdżanu, Malty i Ukrainy [PROGRAM]

i

Autor: pixabay.com/Festiwal Kultur już w sobotę w Łomży! Można poznać kulturę Gruzji, Mołdawii, Azerbejdżanu, Malty i Ukrainy [PROGRAM]

WYDARZENIA

Festiwal Kultur już w sobotę w Łomży! Można poznać kulturę Gruzji, Mołdawii, Azerbejdżanu, Malty i Ukrainy [PROGRAM]

2024-07-05 12:26

Na łomżyńskich bulwarach można będzie poznać kulturę Gruzji, Azerbejdżanu, Malty, Mołdawii, Ukrainy i też Polski. Przed nami druga edycja Festiwalu Kultur. Uczestnicy wydarzenia zasmakują w międzynarodowej kuchni, poznają tradycje i obyczaje i wspólnie zatańczą Poloneza. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Youth Human Impact.

Festiwal Kultur w Łomży - kiedy?

Łomża po raz kolejny stanie się centrum międzynarodowej kultury. W sobotę, 6 lipca, na  łomżyńskich bulwarach odbędzie się Festiwal Kultur, organizowany przez młodzież ze Stowarzyszenia Youth Human Impact.

Event ma na celu zbliżenie i prezentację różnorodnych kultur z różnych części świata, promowanie podróżowania i wartości europejskich. W tym roku na tapecie będą kraje: Azerbejdżan, Malta, Mołdawia, Gruzja, Ukraina i też Polska.

Festiwal Kultur - co będzie się działo?

Festiwal Kultur w Łomży to okazja do poznania tradycji, obyczajów i języka, a także zasmakowania w międzynarodowej kuchni. Program:

  • nauka popularnych zwrotów i wyrażeń w pięciu językach
  • zasmakowanie kuchni prezentowanych krajów
  • wspólne tańczenie Poloneza
  • konkursy z nagrodami
  • wieczór pieśni folkowych
  • międzynarodowa potańcówka do białego rana

Miłośników sztuki, rękodzieła czy regionalnych i domowych przysmaków powinna ucieszyć także obecność lokalnych twórców i rzemieślników. Festiwal będzie również miejscem rozrywki dla najmłodszych uczestników - organizatorzy zadbali o przygotowanie licznych atrakcji, gier i zabaw dla dzieci w każdym wieku - przekazują organizatorzy wydarzenia.

Festiwal Kultur rozpocznie się o 16:00 na łomżyńskich bulwarach. Dodajmy, że wydarzenie jestczęścią projektu Folk For Us 2.0 (projekt jest współfinansowany przez UE w ramach programu Erasmus+).

Festiwal Kultur już w sobotę w Łomży! Można poznać kulturę Gruzji, Mołdawii, Azerbejdżanu, Malty i Ukrainy [PROGRAM]

i

Autor: Youth Human Impact

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!