Dzień dziecka w Łomży

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

Dzień Dziecka w Łomży

2023-06-01 9:07

1 czerwca Łomżę przejmują najmłodsi- to oczywiście z okazji Dnia Dziecka. Miasto przygotowało dla dzieciaków sporo opcji na wypoczynek: można wybrać opcję sportową, kulturalną, albo naukową. Szczegóły w artykule!

Z okazji Dnia Dziecka Łomża przygotowała dla dzieciaków sporo atrakcji. Każdy znajdzie na naszej eskowej liście pomysłów coś dla siebie- również te "dorosłe" dzieci ;)

Ciekawą propozycję ma Teatr Lalki i Aktora, który zaprasza dzieci, rodziców i dziadków na "walizkowe" spektakle. W ramach trwającego w naszym mieście Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć na Starym Rynku aż dwie plenerowe propozycje. O godzinie 13 na scenę wejdzie Teatr Małe Mi ze spektaklem "Księżycowe Opowieści", a o godzinie 19 ukraiński Teatr Vuala wystawi swoje "Cyrkowe Kolory". Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Można wybrać też opcję sportową. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich: i małych, i dużych na aktywną imprezę na Bulwarach. W programie są gry i zabawy, zajęcia z animatorami, szaleństwa na dmuchańcach i konkursy z nagrodami. Nie zabraknie też strefy baniek mydlanych. Start o godzinie 14, sportowe szaleństwa z MOSiRem potrwają do godziny 18.

A młodzi pożeracze nauki powinni pojawić się dziś w SOWIE, czyli Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności działającej przy Akademii Łomżyńskiej. Uczelnia i animatorzy "Strefy" przygotowali dla swoich gości sporo ciekawostek: Budowanie i rywalizacja rakiet

  • Malowanie twarzy, tatuaże wodne
  • Bańki mydlane, zabawy sensoryczne
  • Pokaz robotów, rozmowy i zabawy z robotami
  • Projekcja filmu ,,Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię! Opowieść o Mikołaju Koperniku" .

Nie zabraknie również aktywności sportowych na świeżym powietrzu. Początek zabawy o godzinie 16, a zaproszony może czuć się każdy z Was.

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży wydłuża Dzień Dziecka ;) 2 czerwca w oddziale dla dzieci najmłodsi będą mogli załapać się na zajęcia plastyczne z Joanną Rusinek - graficzką, ilustratorką książek dla dzieci i autorką ilustracji prasowych. Warsztaty odbędą się w ramach projektu Łączy nas kultura. Początek o 16:30.

Świętować będzie również Gmina Łomża. 3 czerwca w Konarzycach odbędzie się Gminny Dzień Dziecka z CPK.

Wśród atrakcji rodzinnego festynu są m.in. symulator lotu, który pozwoli poczuć się jak za sterami największych samolotów czy żyroskop, który pokaże jak wygląda Wasza odporność na przeciążenia, jak dobrze orientujecie się w trójwymiarowej przestrzeni. Na zainteresowanych będzie czekać także Eurobungee - połączenie popularnych trampolin z elastycznymi gumami zamontowanymi na wysuniętych ramionach. Dla tych lubiących mniejsze dawki adrenaliny będą dmuchańce, gry i zabawy, malowanie twarzy, pociągu i latawców, występy zespołów dziecięcych, zajęcia sportowe, oraz napoje i przekąski, także na słodko - czytamy na stronie gminy.

Start o godzinie 10, miejsce: plac przy szkole w Konarzycach.

Jak dorośli wspominają swój dzień dziecka?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl