Poprosisz ich o pomoc? Dzielnicowi chcą być bliżej mieszkańców [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-01-24 9:54

- Każdy mieszkaniec Łomży i powiatu łomżyńskiego może skontaktować się ze swoim dzielnicowym i zgłosić mu swój problem - zapewnia łomżyńska policja. Na terenie miasta realizuje akcję "Dzielnicowy bliżej nas". Na jej potrzeby powstań nawet spot promocyjny.

W 2019 roku dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz podległych posterunków odwiedzali mieszkańców w swoich rejonach blisko 16 tysięcy razy. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” organizują także spotkania i debaty społeczne z mieszkańcami. Rozmawiają o bezpieczeństwie, wysłuchują opinii i zachęcają do dbania o porządek w swoim otoczeniu.

Dzielnicowi w Łomży. Co robią? Kiedy się do nich zgłaszać?

Dzielnicowi z Łomży zachęcają, by każdy, kto potrzebuje pomocy w zakresie spraw społecznych, skorzystał z ich pomocy. Jak podaje łomżyńska komenda, ponad 600 razy występowali z wnioskami mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa, współpracując przy tym z wieloma instytucjami oraz podmiotami na terenie miasta i powiatu.

Dzielnicowi pomagają również przetrwać zimę osobom zagrożonym wychłodzeniem organizmu. Sprawdzają opuszczone, zaniedbane posesje oraz docierają do właścicieli pustostanów, doprowadzając niejednokrotnie do ich uprzątnięcia i właściwego zabezpieczenia.

Dzielnicowy w Łomży - spot promocyjny. Gdzie zgłaszać się po pomoc?

Jak skontaktować się ze swoim dzielnicowym? Przejrzyj ich listę na oficjalnej stronie policji. Sprawdź, kto obsługuje Twój rejon. Pod tym adresem znajdziesz wszystkie potrzebne informacje i dane: REJONY DZIELNICOWYCH - Łomża

Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. Dzielnicowi w ramach swoich kompetencji pomagają w rozwiązywaniu problemów mieszkańcom swojego rejonu służbowego. Wyjaśniają obowiązujące procedury, kierują do właściwych instytucji zajmujących się szeroko rozumianą pomocą. Dzielnicowi pełnią służbę obchodową w terenie, zazwyczaj pieszo. Aby być skuteczni w rozwiązywaniu uciążliwych społecznie problemów, muszą przede wszystkim rozmawiać z ludźmi. Każdy mieszkaniec Łomży i powiatu może skontaktować się ze swoim dzielnicowym i zgłosić mu swój problem lub poinformować o swoich spostrzeżeniach. Informacje przekazywane dzielnicowym, często pomagają w zatrzymaniu osób naruszających porządek publiczny czy też sprawców przestępstw.

Tablice rejestracyjne w województwie podlaskim. Rozpoznasz wszystkie?

Pytanie 1 z 9
BSK to oczywiście powiat: