Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Konarzycach mają nowy autobus szkolny. ZDJĘCIA

i

Autor: mszzz

SZKOŁA

Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Konarzycach mają nowy kolorowy autobus szkolny. ZDJĘCIA

2023-10-03 16:10

Dzieci uczące się w Szkole Podstawowej w Konarzycach korzystają już z nowego autobusu szkolnego. Gmina Łomża kupiła autobus szkolny, który pomoże dzieciakom nie tylko codziennie docierać do szkoły, ale będzie też wykorzystywany podczas dalszych wycieczek. Szczegóły w artykule.

Nowy autobus szkolny w Gminie Łomża

Gmina Łomża za około 450 tysięcy złotych kupiła kilkuletni turystyczny autobus, który zastąpił wysłużony już ponaddwudziestoletni pojazd. Na ten cel dostała 200 tysięcy rządowego dofinansowania.

Autobus dowozi dzieci do szkoły już od kilku miesięcy jednak dopiero teraz doczekał się kolorowej grafiki nawiązującej do szkoły i Gminy Łomża.

Z autobusu codziennie korzysta blisko 70 dzieci uczących się w podstawówce w Konarzycach. Są dowożone z Giełczyna i okolic.

To jest nasze zadanie, żeby dzieciaki podróżowały nie tylko bezpiecznie, ale i niezawodnie. Musieliśmy wymienić stary, wysłużony już pojazd. Ten autobus dowozi dzieci z kolejnych destynacji z naszej gminy, bo gmina cały czas się rozrasta. Mieliśmy kiedyś tylko jeden dowóz do tej szkoły, a teraz mamy sześć. Widać, jak duże jest zapotrzebowanie i musimy na to odpowiadać - mówił Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża.

Bardzo się cieszę, że dzieciaki będą docierały do szkoły w takim bezpiecznym autobusie. Większość dzieci, które dojeżdżają do naszej szkoły, jest z okolicznych miejscowości, z okolic Giełczyna. Myślę, że takim bezpiecznym i kolorowym autobusem przyjazd do szkoły to będzie sama przyjemność - powiedziała Beata Michalak, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Konarzycach.

Udział w prezentacji nowego kolorowego autobusu wziął Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl