DW 679 Łomża-Mężenin: Jest wykonawca przebudowy drogi

i

Autor: pixabay.com

DROGI

DW679 Łomża - Mężenin: Znamy termin przebudowy drogi!

2023-10-11 15:44

Dziś (11.10) podczas konferencji prasowej w Rutkach-Kossakach zostały ogłoszone wyniki postępowania przetargowego dotyczące budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 679 na odcinku Łomża – Mężenin. Inwestycja obejmuje blisko 27-kilomterowy odcinek drogi. Szczegóły poniżej.

Przebudowa trasy Łomża - Mężenin

Prawdopodobnie na początku przyszłego roku podpisana zostanie umowa z wykonawcą budowy i przebudowy drogi między Łomżą a Mężeninem. Chodzi o blisko 27 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 679 przebiegającej przez powiaty łomżyński i zambrowski.

Dziś (11.10) w tej sprawie ogłoszone zostały wyniki postępowania przetargowego. Koszt inwestorski przebudowy i remontu tej trasy szacowany był na około 300 milionów złotych. Wszystkie złożone oferty mieszczą się w założonym budżecie.

Zakres inwestycji:

  • długość 26,921 km
  • poszerzenie jezdni do szerokości 7 m
  • budowa zjazdów wraz z przepustami pod zjazdami
  • budowa zatok autobusowych – 26 sztuk
  • budowa chodników w rejonie zatok autobusowych oraz w terenie zabudowanym
  • skrzyżowanie typu rondo - 2 sztuki - w Mężeninie (skrzyżowanie ze starą DK 8), w Rutkach (skrzyżowanie z drogą powiatową)
  • budowa dwóch mostów - na rzece Gać i na rzece Kanał Koty
  • wycinka drzew i krzewów kolidujących z inwestycją

W ramach prac wybudowana zostanie również ścieżka pieszo-rowerowa i będzie połączona z trasą rowerowej GREEN VELO. Będzie to około 20 kilometrów trasy dla rowerzystów i pieszych.

To niezmiernie ważna trasa łącząca Łomżę ze stolicą województwa, przebiega przez powiaty: łomżyński i zambrowski. Jej przebudowa i remont znacznie udrożni lokalny ruch, ale przede wszystkim będzie dużo bezpieczniej - mówił, podczas spotkania w Rutkach-Kossakach, Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Inwestycja w znacznej części ma być dofinansowana z funduszy unijnych, natomiast wkład własny zabezpieczy samorząd województwa.

Czas realizacji inwestycji

Wykonawca, od momentu podpisania umowy, będzie miał 19 miesięcy na realizację inwestycji - z wyłączeniem okresów zimowych.

Czyli według planów trasa Łomża - Mężenin ma być gotowa w drugim kwartale 2026 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!