INWESTYCJE

DW679 Łomża - Mężenin: Umowa podpisana. Roboty drogowe ruszą tuż po świętach! ZDJĘCIA

2024-03-27 13:31

Dziś (27.03) podpisano umowę na wykonanie budowy i przebudowy DW679 między Łomżą a Mężeninem. To oznacza, że prace drogowe ruszą już niebawem - wykonawca ma przejąć plac budowy tuż po świętach wielkanocnych. Ta droga jest jedną z ważniejszych dróg w naszym regionie - jest częścią najszybszej trasy z Łomży do Białegostoku. Szczegóły poniżej.

Przebudowa DW679 Łomża-Mężenin

Budowa wraz z przebudową drogi wojewódzkiej nr 679 na odcinku Łomża-Mężenin rozpoczęła się oficjalnie. Dziś (27.03) podpisano umowę na wykonanie tej inwestycji. Prace drogowe wykona firma Unibep S.A..

Na ten remont od lat czekali mieszkańcy okolicznych miejscowości, a także mieszkańcy Łomży korzystający z tego "skrótu" do stolicy województwa. Droga jest niebezpieczna, znajduje się w bardzo złym stanie technicznym.

Po remoncie tej trasy zwiększy się nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort samego podróżowania.

Nowa droga

Budowa i przebudowa obejmuje blisko 30-kilomterowy odcinek drogi. Nowa jezdnia będzie miała 7 metrów szerokości. W ramach inwestycji wykonane zostaną zjazdy, chodniki i zatoki autobusowe. Pojawią się też dwa ronda - w Mężeninie i w Rutkach, a także dwa obiekty mostowe - na rzece Gać i na rzece Kanał Koty.

W zakres inwestycji wchodzi też ścieżka pieszo-rowerowa i będzie połączona z trasą rowerową GREEN VELO.

Remont tej trasy będzie kosztował ponad 250 milionów złotych. Inwestycja większości zostanie dofinansowana z funduszy unijnych, natomiast wkład własny zabezpiecza samorząd województwa.

Kiedy droga będzie gotowa?

Wykonawca ma 19 miesięcy na realizację tego przedsięwzięcia, a więc droga ma być gotowa na koniec kwietnia 2026 roku.

Do tego czasu, a więc przez około 2 lata, trzeba liczyć się z utrudnieniami - ruchem wahadłowym nawet w kilku miejscach jednocześnie. Jednak jak zaznaczył wykonawca - w miarę możliwości organizowane będą objazdy.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem niebezpiecznego zdarzenia drogowego?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl