Damian Olender będzie bił kolejny rekord!

i

Autor: Damian Olender

REKORDY

Damian Olender będzie bił kolejny rekord! Znamy szczegóły

2024-04-18 12:06

Damian Olender stawia sobie kolejny cel - pobicie rekordu we wspinaczce. Mieszkaniec Nowogrodu przez 12 godzin będzie wspinał się na pięciometrową linę. Musi wykonać co najmniej 501 wejść. To wydarzenie będzie połączone z akcją charytatywną. Szczegóły w artykule.

Damian Olender pobije kolejny rekord?

Tym razem na wspinaczkę stawia Damian Olender, sportowiec z Nowogrodu pod Łomżą, bliżej znany jako ten, który nie odpuszcza żadnemu sportowemu wyzwaniu.

Przypomnijmy, że nie tak dawno, bo w październiku ubiegłego roku, pobił rekord Polski pchając przed sobą samochód przez 24 godziny. Udało mu się przepchać samochód na odległość ponad 90 kilometrów! Po tym wydarzeniu w sieci zawrzało.

W poprzednim rok Damian bił także inne rekordy - w kwietniu 2023 roku pobił rekord w największej liczbie powtórzeń martwego ciągu sztangą 100 kg (w ciągu w 12 godzin) - Olender ustanowił rekord z wynikiem 2768 powtórzeń. A do pokonania był próg 500 powtórzeń. 

Natomiast w czerwcu ubiegłego roku pobił kolejny, tym razem wodny, rekord. Chodziło o wykonanie martwych ciągów z obciążeniem 100 kg wykonywanych pod wodą(!) w ciągu 1 godziny. Damian wykonał 514 powtórzeń! Warto dodać, że poprzednim rekordzistą był Wojciech Sobierajski z 333 powtórzeniami.

Teraz będzie wspinaczka

Przed Damianem Olenderem kolejne wyzwanie - w najbliższy piątek (19.04), przez 12 godzin, będzie wchodził po pięciometrowej linie. Obecny rekord to 500 wejść.

Można będzie kibicować Damianowi. Rekord będzie bił między 8:00 a 20:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

Mieszkaniec Nowogrodu stawia nie tylko na pobicie rekordu, ale i pomoc. W trakcie wydarzenia można będzie wrzucać pieniądze do puszki. To dla małej Uli, która przyszła na świat jako skrajny wcześniak, w 31. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 1750 gramów.

Trzymamy mocno kciuki za Damiana!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!