Wydarzenia

Czyściochy uczyły w Łomży zasad higieny

2023-09-14 7:16

Kot Pupilek i Kotka Pupilka, Pies Łapson i Lisica Rudka - między innymi to oni odwiedzili wczoraj (13.09) łomżyńskie przedszkole Motylek, prowadzone przez fundację DR Otis. Na placu przed budynkiem przedszkola odbył się Piknik z Czyściochami, organizowany w ramach higienicznej akcji Rossmann dla najmłodszych. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć!

Wczoraj (13.09) łomżyńskie przedszkolaki mogły przenieść się do świata Czyściochów. Świnka Zakatarzynka, Kot Pupik i Kotka Pupilka, Pies Łapson, Królik Higienek, Jelonek Gładzio oraz Lisica Rudka uczyły najmłodszych podstawowych zasad higieny.... poprzez piknikową zabawę!

Dzieci mogły wykonać sobie wodny tatuaż, albo przejść metamorfozę pod czujnym okiem dorosłych: malowanie twarzy i kolorowe warkocze również znalazły się w worku pełnym atrakcji. Nie zabrakło licznych tematycznych konkursów z nagrodami i kącika dentystycznego, który, oprócz bezpłatnego przeglądu ząbków małych Łomżyniaków, przekonywał też, że dentysta wcale nie jest taki straszny. Wszystko to przy dźwiękach czyściochowych piosenek.

W Łomży piknik Rossmanna odbył się na placu przy niepublicznym przedszkolu Motylek, które prowadzone jest przez miejscową fundację DR Otis, ale w wydarzeniu udział mogły wziąć dzieci ze wszystkich miejscowych placówek.  Ważnym elementem spotkania z Czyściochami była również wspólna integracja.

Czyściochy ruszyły w dalszą drogę. Przed nimi jeszcze dwa pikniki: w Warszawie i Łodzi.