Czy znaleźli plan na przyszłość? W III LO w Łomży odbyła się Giełda pomysłów na życie ZDJĘCIA

i

Autor: mszzz

EDUKACJA

Czy znaleźli plan na przyszłość? W III LO w Łomży odbyła się Giełda pomysłów na życie ZDJĘCIA

2024-03-21 15:36

Po raz 23. uczniowie z Łomży i regionu mogli w jednym miejscu znaleźć pomysł na swoją przyszłość. Za nami Giełda pomysłów na życie. Uczniowie zapoznawali się z ofertą różnych uczelni - na przykład z Warszawy, Białegostoku, Ełku czy też Olsztyna, a także z ofertą służb mundurowych. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

23. Giełda pomysłów na życie

Giełda pomysłów na życie odbyła się w III LO w Łomży już po raz 23. Uczniowie szkół ponadpodstawowych z Łomży i regionu mogli w jednym miejscu zapoznać się z ofertą 18 uczelni, np. z Warszawy, Białegostoku, Olsztyna, Giżycka czy Łomży.

Swoje oferty przedstawiły też służby mundurowe: policja, straż pożarna czy wojsko. Podczas giełdy zainteresowani uczniowie wzięli też udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi i wykładach - w zależności od przedmiotów, które wybierają na maturze.

Głównym celem Giełdy pomysłów na życie jest pomoc młodym ludziom w znalezieniu wymarzonej ścieżki kariery zawodowej.

Młodzież nie wie, co dalej robić, to jest dla nich trudne, nawet dla maturzystów. Oni mówią wprost, że ta dojrzałość do nich przyszła, a oni nie są jeszcze przygotowani. Ale wiedzą też, że zawsze mogą zmienić decyzję i zacząć coś nowego. Ale ta giełda jest na tyle bogata i bezpośredni kontakt ze studentami, że nasi uczniowie mogą dostać odpowiedź na każde pytanie, po to to robimy - powiedziała nam Sławomira Głasek, pedagog i doradca zawodowy w III LO.

Myślę, że to świetne i potrzebne wydarzenie, zarówno dla uczniów klas maturalnych, jak i uczniów klas trzecich, którzy może nie do końca mają sprecyzowane plany na przyszłość. Na przykład ja myślę o studiowaniu prawa i to chodzi mi cały czas po głowie, ale tutaj zobaczyłam też wiele innych ciekawych kierunków. Dlatego to dla nas szansa, żeby znaleźć coś interesującego, co da nam później pracę - powiedziała nam jedna z uczestniczek giełdy.

Zdjęcia z XXIII Giełdy pomysłów na życie w Łomży:

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!