Co zrobić z dobrym jedzeniem, które zostanie po świętach? Mamy pomysł!

i

Autor: pixabay.com/Co zrobić z dobrym jedzeniem, które zostanie po świętach? Mamy pomysł!

WIELKANOC 2024

Co zrobić z dobrym jedzeniem, które zostanie po świętach? Mamy pomysł!

2024-03-29 13:44

Mazurki, serniki, babki, sałatki, żurki - to wszystko przed świętami przygotowujemy w sporych ilościach, a części z nas zapewne trochę tego świątecznego jedzenia zostanie po Wielkanocy. Co zatem zrobić w Łomży z dobrym i świeżym pokarmem? Mamy pomysł, aby to jedzenie się nie zmarnowało, a inni mogli z niego skorzystać. Szczegóły poniżej.

Świąteczne jedzenie przed i po świętach - gdzie przekazać?

Co roku na święta wielkanocne szykujemy w swoich domach mnóstwo jedzenia - sałatek, ciast i innych przysmaków. Część jedzenia można w tym czasie przekazać potrzebującym - zwłaszcza, że pewnie dla części z nas wykonanie jednej dodatkowej porcji sałatki czy dodatkowego ciasta, nie stanowi większego problemu.

A jeśli takich porcji uzbiera się, powiedzmy, kilkanaście, to można będzie już kilku osobom zorganizować dużo przyjemniejsze święta. A więc chętni mogą przekazać żywność do łomżyńskiej Jadłodzielni znajdującej się przy kościele przy ul. Wyszyńskiego. Lodówki są otwarte cały czas.

Jedzenie musi być świeże i powinno znajdować się w słoiku albo szczelnie zamkniętym pojemniku - koniecznie z datą powstania produktu.

Wesprzyjmy i nie marnujmy

To samo tyczy się czasu po świętach, kiedy zostaje nam sporo smakołyków. Jeżeli nadal są dobre i świeże, a nie chcemy, żeby to jedzenie się zmarnowało, to również możemy je podrzucić do naszej Jadłodzielni.

Sonda
Czy zdarza Ci się wyrzucać jedzenie?

Można zostać wolontariuszem Jadłodzielni

Przypominamy, że wolontariusze łomżyńskiej Jadłodzielni w każdą sobotę zapraszają bezdomnych i potrzebujących na ciepłą zupę. I można pomóc w jej przygotowaniu albo w jej przekazywaniu. Jak powiedział nam Krzysztof Boniecki, koordynator projektu, każde ręce do pomocy są na wagę złota.

Można kontaktować się przez fp Jadłodzielni na Facebooku.

Łomżyńska Jadłodzielnia przy ul. Wyszyńskiego

i

Autor: mszzz

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!