Co z tężnią, która miała powstać w Parku JPII w Łomży? Miasto rozwiązało umowę z wykonawcą

i

Autor: pixabay.com/Co z tężnią, która miała powstać w Parku JPII w Łomży? Miasto rozwiązało umowę z wykonawcą

TĘŻNIA SOLANKOWA

Co z tężnią, która miała powstać w Parku JPII w Łomży? Miasto rozwiązało umowę z wykonawcą

2024-05-29 19:52

Władze Łomży rozwiązały umowę z wykonawcą, który nie jest w stanie wykonać tężni solankowej w naszym mieście. To oznacza, że realizacja tej inwestycji znowu przesuwa się w czasie. Tężnia miała powstać w Parku Jana Pawła II, a mieszkańcy mieli z niej korzystać już podczas tegorocznych wakacji. Jednak tak się nie stanie. Szczegóły poniżej.

Tężni solankowej w Łomży na razie nie będzie

Wiadomo już, że mieszkańcy miasta, regionu i turyści w tym roku nie będą korzystać z mikroklimatu tężni solankowej w Łomży. Firma, która wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej i wykonanie tężni, nie jest w stanie zrealizować tej inwestycji w czasie.

W związku z tym miasto rozwiązało umowę i naliczyło też kary umowne w wysokości około 87 tysięcy złotych.

Miasto będzie teraz szukało kolejnego wykonawcy.

Teraz na podstawie tej dokumentacji, którą dostaliśmy od tego wykonawcy i po jej dokładnym przeanalizowaniu, będzie ogłoszony kolejny przetarg, już na realizację tej tężni - przekazał nam Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Kiedy tężnia może się pojawić?

Jeśli niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tężni, i szybko znajdzie się nowy wykonawca, to być może uda się zrealizować to przedsięwzięcie jeszcze w tym roku. Jednak nawet jeśli do tego dojdzie, to jej uruchomienie będzie możliwe dopiero wiosną przyszłego roku.

Przypomnijmy, że pomysł wykonania tej tężni był pomysłem zgłoszonym do Budżetu Obywatelskiego Łomży. Tężnia ma powstać w Parku Jana Pawła II od strony ulicy Prusa.

Tężnia będzie składała się z 4 łuków tworzących okrąg. Będą tam też zlokalizowane ławeczki, na których będzie można usiąść. Będzie też można przechodzić pomiędzy tymi łukami, gdyż będą zrealizowane również ciągi komunikacyjne. Będzie to takie miejsce tworzące specyficzny mikroklimat, służący przede wszystkim osobom mającym problemy z drogami oddechowymi - dodał Łukasz Czech.

Co z tężnią, która miała powstać w Parku JPII w Łomży? Miasto rozwiązało umowę z wykonawcą

i

Autor: UM w Łomży

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl