Szpital Wojewódzki w Łomży

i

Autor: mszzz

Co o sytuacji łomżyńskiego szpitala myślą mieszkańcy? Sprawdziliśmy to [SONDA]

2020-05-29 16:37

Niektórzy decyzję o częściowym odmrożeniu łomżyńskiego szpitala przyjęli z ulgą i radością, inni - nie zgadzają się, że niektóre oddziały będą nadal "covidowe". Decyzją wojewody podlaskiego od 1 czerwca Szpital Wojewódzki w Łomży będzie powoli odmrażany. Posłuchajcie, co na ten temat sądzą mieszkańcy Łomży.

Przypomnijmy sytuację - od ponad 2 miesięcy Szpital Wojewódzki w Łomży pełni funkcję jednoimiennego zakaźnego szpitala. Przez ten czas do placówki trafiały osoby, zakażone koronawirusem i z podejrzeniem zakażenia, z całego województwa podlaskiego. Do dyspozycji pacjentów jest ponad 400 łóżek, ale niewiele osób z nich skorzystało, w tym czasie pacjentów z Covid-19 było niewielu. To był główny argument za tym, by odmrozić placówkę i oddać ją pacjentom z Łomży i regionu niezakażonym koronawirusem.

Decyzja o odmrożeniu szpitala zapadła 21 maja. Wtedy poinformowano, że łomżyńska placówka od 1 czerwca będzie przyjmować zarówno pacjentów "covidowych", jak i bez koronawirusa. 7 z 22 oddziałów ma pozostać dla zakażonych SARS-CoV-2. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eska.pl/lomza/najpierw-poradnie-dopiero-pozniej-oddzialy-znamy-szczegoly-odmrazania-szpitala-w-lomzy-aa-t5UF-M8Yn-u488.html

Zapytaliśmy mieszkańców Łomży, co sądzą na temat obecnej sytuacji, czy uważają, że Szpital Wojewódzki w Łomży powinien być tylko dla pacjentów niezakażonych koronawirusem czy dla wszystkich? Posłuchajcie!

Mieszkańcy Łomży mówią, co myślą na temat sytuacji szpitala
Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE