Bieg

i

Autor: fot.pixabay.com

Chcesz sprawdzić się na 10 km? "Aktywna Piątka Gminy Łomża" czeka [AUDIO]

2021-03-10 13:17

Gmina Łomża ruszyła z cyklem imprez biegowych pod nazwą "Aktywna Piątka". Pierwszy bieg już się odbył, natomiast kolejny zaplanowano na połowę maja. Nie trzeba być profesjonalistą - przekonuje Mariusz Niziński ze Stowarzyszenia Biegamy Dla Zdrowia. Mile widziani są wszyscy miłośnicy sportu. Szczegóły poniżej.

W ramach "Aktywnej Piątki" zaplanowano 5 imprez biegowych. Pierwsze wydarzenie z tego cyklu pod nazwą "Bieg po miód" odbyło się na początku marca w Giełczynie i pobliskim kompleksie leśnym Czerwony Bór. Udział w imprezie wzięło około 130 zawodników. Na starcie stanęli biegacze z Gminy Łomża, Łomży, ale też z Augustowa czy Warszawy.

Kolejny bieg w maju

Następna impreza z cyklu planowo ma odbyć się 16 maja w Jednaczewie pod Łomżą. Tym razem odbędą się dwa biegi - Otwarte Mistrzostwa Podlasia na 10 kilometrów i I Bieg Tropem Wilczym na dystansie 1963 metrów. Ten drugi odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych i początkowo miał odbyć się wcześniej, ale z powodu pandemii został przeniesiony. Można zapisać się na jeden dystans albo na dwa.

Zdrowe bieganie

Zapraszamy wszystkich, amatorów, osoby, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem i profesjonalistów. Podczas naszych imprez każdy biegnie swoim tempem, gdy dopada zmęczenie można spróbować marszu.

Przede wszystkim zależy nam na tym, aby ludzie czerpali przyjemność z aktywności fizycznej, a teraz gdy żyjemy tak naprawdę w zamknięciu, ważne jest, by oczywiście z zachowaniem zasad sanitarnych, spotkać się z drugim człowiekiem i zrobić coś razem - mówi Mariusz Niziński, dyrektor organizacyjny cyklu "Aktywna Piątka" ze Stowarzyszenia Biegamy dla Zdrowia.

POSŁUCHAJ, co o imprezach biegowych mówi Mariusz Niziński ze Stowarzyszenia Biegamy Dla Zdrowia

Co jeszcze w cyklu?

Trzeci bieg zaplanowano na 8 sierpnia i będzie to Bieg na Królową Bonę w Starej Łomży nad Rzeką. Czwarty to Bieg Strażaka w Pniewie i data 10 października, natomiast ostatni bieg z cyklu ma odbyć się 14 listopada w Giełczynie i to będzie Bieg Niepodległości.

Po każdym z biegów uczestnicy otrzymują medale, które po złożeniu stworzą kwiat z herbem Gminy Łomża w środku. Natomiast najlepsi uczestnicy w swoich kategoriach wiekowych dostają także nagrody.

Aktywna Piątka Gminy Łomża

i

Autor: fot. Gmina Łomża

Kto może wziąć udział w imprezie? Głównym warunkiem uczestnictwa jest ukończone 16 lat. Natomiast jeśli chodzi o I Bieg Tropem Wilczym, to w tym przypadku udział mogą wziąć też dzieci.

Tu prowadzone są ZAPISY NA BIEG

A tu znajdziecie szczegóły, w tym regulamin cyklu: http://www.biegamydlazdrowia.pl/index.php?wiad=108

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!