Charytatywny kiermasz dla Gabrysi z Łomży! Kiedy i gdzie można będzie pomóc?

i

Autor: siepomaga.pl

AKCJA CHARYTATYWNA

Charytatywny kiermasz dla Gabrysi z Łomży! Kiedy i gdzie można będzie pomóc?

2023-09-20 12:12

Mieszkańcy Łomży po raz kolejny będą mogli zaangażować się w pomoc dla ośmioletniej Gabrysi z Łomży. Dziewczynka choruje na autoimmunologiczne zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Gabrysia potrzebuje specjalistycznego leczenia, dlatego liczy się każde wsparcie.

Kiermasz dla Gabrysi z Łomży

W najbliższą sobotę (23.09) w Łomży odbędzie się specjalne wydarzenie dla małej mieszkanki Łomży - ośmioletniej Gabrysi Kulikowskiej. Specjalnie dla niej odbędzie się akcja charytatywna - kiermasz słodkości i zabawek. Zaplanowano też różne atrakcje dla dzieci, w tym wystawę motorów.

Mimo że zbiórka na specjalistyczne leczenie dziewczynki na siepomaga.pl została już zakończona, to nowa terapia wymaga kolejnych nakładów finansowych. Dlatego "drużyna" Gabrysi walczy o każdą złotówkę.

Autoimmunologiczne zapalenie mózgu

Przypomnijmy, że u ośmiolatki z Łomży zdiagnozowano autoimmunologiczne zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Choroba wywołuje liczne stany zapalne w organizmie. Dochodzi do zakażenia całego układu nerwowego.  Organizm, zamiast zwalczać infekcje, atakuje swój własny układ nerwowy.

Gabrysia rozpoczyna teraz nową terapię, która generuje spore koszty. Potrzebne są też wizyty lekarskie, leki i suplementy.

Chcesz pomóc Gabrysi? Przyjdź na sobotni kiermasz słodkości i zabawek. Wydarzenie odbędzie 23 września w Galerii Veneda w godz. 11:00-15:00.

Charytatywny kiermasz dla Gabrysi z Łomży! Kiedy i gdzie można będzie pomóc?

i

Autor: nadesłane

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl