Wydarzenia

Centrum Symulacji Medycznej otworzyło swoje drzwi. GALERIA

2024-04-10 10:14

Centrum Symulacji Medycznej było wczoraj pełne gości- za nami dzień otwarty. CSM to baza dydaktyczna działająca przy Akademii Łomżyńskiej, przygotowująca do zawodu przyszłych pielęgniarzy i pielęgniarki. Atrakcji nie brakowało!

Wczoraj przy Wiejskiej nie brakowało wrażeń. Za nami dzień otwartych drzwi, który odbył się w Centrum Symulacji Medycznej działającym przy Akademii Łomżyńskiej. Już od godziny 9 sale zwiedzały zorganizowane grupy uczniów zainteresowanych medycyną. Do dyspozycji młodych obserwatorów były realistyczne fantomy symulujące choroby, a także trenażery, między innymi do pobierania krwi. Wisienką na torcie był pokaz Grupy Ratowniczej Nadzieja, która, wspólnie ze studentami pielęgniarstwa Akademii Łomżyńskiej, przygotowała symulację wypadku. Po skończonym pokazie uczniowie mogli wejść do karetki, zobaczyć jej wyposażenie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Centrum Symulacji Medycznej

W CSM znajdują się fantomy, które anatomicznie przypominają ludzi. Reagują na podjęte działania terapeutyczne: mówią, krzyczą itp. To skryty za weneckim lustrem instruktor decyduje, czy pacjent tym razem będzie „łatwy”, czy „trudny”. A studenci, uczestniczy warsztatów muszą sobie z zaistniałą sytuacją radzić, używając nie tylko wiedzy medycznej, ale także perswazji i technik mediacyjnych przydatnych w zawodzie pielęgniarki, pielęgniarza, lekarki i lekarza. Zaawansowana technologia sprawia, że fantomy krwawią, doświadczają zawałów, udarów, anafilaksji, odmy i wielu innych chorób oraz dolegliwości. Trzy z nich to symulatory tzw. „wysokiej wierności”, odwzorowują w detalach postacie ludzkie oraz symulują objawy poszczególnych jednostek chorobowych - czytamy  na stronie Akademii Łomżyńskiej. 

To właśnie tutaj kształcą się przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze. Jeśli chcielibyście dołączyć do ich grona - niebawem ruszy rekrutacja.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!