Rowerowa Stolica Polski

i

Autor: pixabay.com

Ciekawostka

Cała Łomża na rowery!

2023-06-06 12:21

Łomża po raz kolejny przystąpiła do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. To, czy trofeum trafi wreszcie do naszego miasta zależy tylko od Was! Zasady są proste: miejscowość, która wspólnymi siłami wykręci najwięcej kilometrów staje na podium. Apka, rower, cała naprzód! Szczegóły poniżej ;)

1 czerwca całą Polskę ogarnęło rowerowe szaleństwo! Tego dnia, po kilkutygodniowym treningu miast, oficjalnie ruszyła rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się wiele miast, w tym oczywiście nasza Łomża.

Żeby pomóc Łomży w zgarnięciu pucharu wystarczy wsiąść na rower i mieć telefon z dostępem do internetu. Wasze kilometry będzie zliczać bezpłatna apka "Aktywne Miasta". Znajdziecie ją TUTAJ. Tylko pamiętajcie, żeby przy wyborze ustawień jako swoje miasto wybrać Łomżę.

Kilometry na konto Łomży możecie kręcić do 30 czerwca i to z dowolnego  miejsca na mapie nie tylko Polski, ale i świata! Szerokiej drogi :)

Chcielibyście dołączyć, a nie macie swojego jednośladu? Żaden problem! Na przeciw wychodzi Wam system roweru miejskiego.

System składa się ze 100 rowerów tradycyjnych i 30 elektrycznych czwartej generacji oraz 15 stacji. Stacje znajdują się w następujących miejscach: Stary Rynek, bulwary, tzw. strzelnica na os. Konstytucji 3-go Maja, Bawełna w rejonie ul. Wojska Polskiego i Studenckiej, Plac Kościuszki, Orlik przy ul. Katyńskiej, Park Wodny przy ul. Wyszyńskiego, okolice Miejskiego Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjnego (skrzyżowanie Sikorskiego-Legionów), Galeria Łomża przy Rondzie Solidarności, ul. Szmaragdowa, Akademia Nauk Stosowanych przy ul. Akademickiej, hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 9, Galeria Aleja Park i SM Perspektywa - informuje łomżyński Ratusz.

Z "Łokera" będziecie mogli korzystać przez caaałe wakacje, a także grubo po nich. System roweru miejskiego w Łomży będzie do Waszej dyspozycji do końca października.

Krzysztof Rutkowski odzyskał rowery elektryczne warte milion złotych

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!