ksiądz

i

Autor: fot.pixabay.com

Były ksiądz z Grądów-Woniecko spędzi w więzieniu kilka lat! Znamy wyrok sądu

2021-03-19 15:18

4 lata i dwa miesiące spędzi w więzieniu były proboszcz parafii w Grądach-Woniecku. Został skazany za m.in. przestępstwa o charakterze seksualnym wobec małoletniego. Wyrok nie jest prawomocny. Szczegóły poznasz poniżej.

Sąd Rejonowy w Zambrowie w piątek (19.03) skazał byłego już proboszcza parafii z Grądów-Woniecko. Został oskarżony m.in. o przestępstwa o charakterze seksualnym wobec małoletniego, do których doszło w latach 2012-2015. Ofiarą byłego księdza był ministrant, który wtedy miał powyżej 15 lat.

Wyrok nie jest prawomocny - mówi Jan Leszczewski, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży

Adam S., były ksiądz i proboszcz, spędzi w więzieniu ponad 4 lata. Sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia działalności, a także zajmowania stanowisk związanych z edukacją nieletnich. Mężczyzna przez 5 lat ma obowiązek powstrzymywania się od przebywania na terenie parafii w Grądach-Woniecku i kontaktowania się z pokrzywdzonym - poinformował nas rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży, sędzia Jan Leszczewski.

Przypomnijmy, że śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte ponad 2 lata temu, po tym jak pokrzywdzona osoba złożyła zawiadomienie. Według informacji przekazywanych wtedy przez łomżyńską prokuraturę, oskarżony miał nadużywać zaufania małoletniego i kilka razy doprowadził go do "poddania się innym czynnościom seksualnym", natomaist drugi zarzut dotyczył rozpijania osoby małoletniej.

Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania

Dodajmy, że ta sprawa została opisana między innymi w głośnym filmie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich.

Wyrok nie jest prawomocny.