Budowa żłobka w Piątnicy powoli dobiega końca! ZDJĘCIA

i

Autor: Gmina Piątnica

INWESTYCJE

Budowa żłobka w Piątnicy powoli dobiega końca! ZDJĘCIA

2024-02-27 18:17

Budowa pierwszego żłobka w Piątnicy powoli dobiega końca - najważniejsze prace zostały już wykonane. Według zapowiedzi, otwarcie żłobka będzie możliwe za nieco ponad miesiąc. W piątnickim żłobku opiekę znajdzie 100 maluchów poniżej 3. roku życia. Szczegóły poniżej.

Budowa żłobka w Piątnicy - kiedy otwarcie?

Za nieco ponad miesiąc, według zapowiedzi władz gminy, powinna zakończyć się budowa pierwszego żłobka w Piątnicy. Otwarcie obiektu planowane na kwiecień.

Budowa żłobka ruszyła pod koniec ubiegłego roku i na ten moment wszystkie najważniejsze prace zostały już wykonane. W tej chwili wykonawca pracuje nad zagospodarowaniem terenu wokół placówki. Ostatnim etapem inwestycji będzie wyposażenie obiektu - w sprzęt i zabawki.

Miejsca opieki dla maluchów

W nowoczesnym żłobku znajdzie się miejsce dla 100 dzieci poniżej trzeciego roku życia. Jak przekazał Artur Wierzbowski, wójt Gminy Piątnica, zapisy do nowej placówki prawdopodobnie ruszą w wakacje.

Przypomnijmy, że Gmina Piątnica na budowę obiektu dostała pieniądze z Polskiego Ładu (3,9 mln) i z programu Maluch Plus (7 mln). 3 miliony złotych z programu Maluch Plus zostaną przeznaczone na utrzymanie miejsc funkcjonujących.

Tak w tej chwili wygląda żłobek:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!