Bon turystyczny do wykorzystania

i

Autor: pixabay.com

ZUS

Bony turystyczne czekają na aktywację

2023-03-28 12:32

Jeszcze tylko do końca marca rodzice z Łomży i okolic mają czas na aktywowanie i wykorzystanie swoich bonów turystycznych. Natomiast wycieczka, pobyt w hotelu, obóz, czy kolonie letnie dla dziecka, może się odbyć później. Warto skorzystać z dodatkowej kasy na wypoczynek- to nawet 1000 złotych!

Jeszcze do 31 marca rodzice mają czas na aktywowanie bonów turystycznych. To dodatkowe świadczenie przysługujące rodzicom, którzy mają prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus. To aż 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1000 zł. 

W województwie podlaskim zmniejsza się liczba bonów nieaktywnych i więcej jest tych, które są w całości wykorzystane. Obecnie liczba bonów nieaktywnych to 18,7 tys. (15 proc.), a całkowicie wykorzystanych jest już prawie 72 tys. (60 proc.) - informuje podlaski Zakład Ubezpieczeń Społecznych- łącznie w naszym regionie do wykorzystania jest jeszcze ponad 47,5 tys. bonów turystycznych na kwotę 22,9 mln złotych. 

Jak aktywować swój bon? To proste! Wystarczy zalogować się do swojego konta PUE ZUS. Tam znajdziecie zakładkę Polski Bon Turystyczny.  Aby go aktywować należy podać swój aktualny adres e‑mail oraz numer telefonu. Płacąc za wybraną usługę wystarczy podać kod, który otrzymacie esmsem po aktywacji bonu. 

W województwie podlaskim bon turystyczny można wykorzystać w aż 470 miejscach. Listę  znajdziecie na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej. W razie pytań dzwońcie na infolinię- 22 11 22 111, czynną codziennie w godzinach 7.00-20.00. 

Bon turystyczny - najważniejsze informacje