Blisko 100 kolizji i 3 wypadki w regionie! Trudne warunki w Podlaskiem

i

Autor: mszzz

ZIMA

Blisko 100 kolizji i 3 wypadki w regionie! Trudne warunki w Podlaskiem

2024-01-04 13:05

Tylko od wczorajszego poranka na terenie województwa podlaskiego doszło do blisko 100 kolizji i 3 wypadków, w których poszkodowane zostały 4 osoby. Kierowcy i piesi od wczoraj (3.01) mierzą się z trudnymi warunkami na drogach, opadami śniegu i marznącymi opadami mżawki i deszczu. Te ostatnie spodziewane są jeszcze dziś w Łomży i całym regionie.

Kolizje i wypadki w Podlaskiem - trudna sytuacja na drogach

W Podlaskiem tylko od wczoraj (3.01) doszło do prawie 100 kolizji i 3 wypadków, w których poszkodowane zostały 4 osoby. Od środowego poranka mieszkańcy regionu muszą mierzyć się z trudną sytuacją na drogach i chodnikach.

Wczoraj przez cały dzień intensywnie padał śnieg, a w nocy opady śniegu zostały zastąpione marznącymi opadami deszczu i mżawki. I tych opadów możemy spodziewać się do północy - cały czas w naszym regionie obowiązuje alert drugiego stopnia.

Teraz w wielu miejscach na drogach w regionie zalega błoto pośniegowe utrudniające jazdę, do tego dochodzą przelotne opady deszczu przy ujemnej temperaturze i mamy tzw. "szklankę". Policja apeluje do kierowców i pieszych o ostrożność.

"W Łomży nie jest źle, na drogach dojazdowych jest gorzej"

O ile główne ulice Łomży są przejezdne, odśnieżone i posypane, i nie mieliśmy poważnego paraliżu miasta związanego z pogodą, to sytuacja na mniejszych i osiedlowych ulicach wygląda nieco gorzej.

Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców są dziś grube warstwy lodu zalegające na samochodach.

Ojeju, okropnie, jak z wyjeżdżałam z domu do pracy, to musiałam skrobać, teraz przyjechałam do lekarza - musiałam skrobać, jadę zaraz do pracy - muszę skrobać. Jeśli chodzi o ulice w Łomży to jest w porządku, gorzej poza miastem, tragedia - powiedziała nam dziś jedna z mieszkanek Łomży.

Na łomżyńskich ulicach i drogach regionu cały czas pracuje ciężki sprzęt.

Gdyby nie było sypane, to by była tragedia, ale jest okej. Po samej Łomży jeździ się naprawdę dobrze, ale pod miastem już tragedia, miejscami jest okropna szklanka, trzeba jechać naprawdę wolno, dla swojego bezpieczeństwa, no i innych - powiedział nam inny kierowca.

Dodajmy, że ostrzeżenie drugiego stopnia przez marznącymi opadami powodującymi gołoledź w Łomży i regionie będzie obowiązywało dziś do północy. Natomiast w kolejnych dniach możemy spodziewać się dwucyfrowych mrozów.

Temperatura w poniedziałek w dzień wyniesie -13 stopni, natomiast w nocy w niedzielę i poniedziałek spadnie do około -17.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!