otwarcie biblioteki

i

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży

Raj dla moli książkowych. Zamiast banku - biblioteka

2020-02-03 14:34

Pokaźny księgozbiór już czeka na "pożarcie" przez książkowe mole z Łomży. 3 lutego odmieniona filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży oficjalnie została otwarta.

Biblioteka przeniosła się na większy metraż, zajmując lokal po dawnym banku przy Małachowskiego 1 - dotąd filia z szóstką mieściła się w Regionalnym Ośrodku Kultury przy Małachowskiego 4.

Przed południem pasaż przy Małachowskiego 1 był wyjątkowo ruchliwym miejscem - i to wcale nie zakupy były powodem tego poruszenia, a otwarcie nowej siedziby miejskiej biblioteki. Po tygodniach remontu, przenoszenia książek i ustawiania regałów filia numer 6 ponownie otworzyła się na czytelników.

Zmianie uległo nie tylko wnętrze, ale i adres. Biblioteka zajęła lokal przy Małachowskiego 1 wypełniając zapachem papieru i druku lokal po dawnym banku PKO. 

Nie tylko zmiany wystroju i lokalizacji były niespodzianką dla odwiedzających  - pierwszych dziesięciu czytelników, którzy wypożyczyli książki pod nowym adresem, otrzymało łomżyńskie kalendarium i słodkie upominki. 

Po wielkim otwarciu szóstka w nowej odsłonie działa od poniedziałku do soboty.